Garmin Venu 2 Plus to smartwatch ze sportowym DNA. Można mierzyć nim codzienną aktywność, prowadzić rozmowy telefoniczne przez wbudowany w zegarek głośnik i mikrofon, płacić dzięki usłudze Garmin Pay, a wreszcie używać podczas aktywności sportowych. Dowiedz się więcej o tym zegarku.

Dotychczas zegarki Garmin kojarzyły mi się przede wszystkim z urządzeniami napakowanymi po kokardę funkcjami sportowymi z wyświetlaczami – co tu dużo mówić – niezbyt wysokiej jakości (zwłaszcza w porównaniu np. do smart zegarków Huawei). Na szczęście jednak amerykański producent także zaczął wyposażać swoje zegarki w wyświetlacze AMOLED. Jednym z zegarków z takim wyświetlaczem jest Garmin Venu 2 Plus, którego niedawno miałem okazję testować.

Unboxing, czyli co kryje sześcienne pudełko?

Eleganckie sześcienne pudełko kryło w sobie zestaw obowiązkowy, czyli:

 • zegarek,
 • przewód do ładowania, po którego jednej stronie była charakterystyczna dla Garmina końcówka do ładowania z 4 pinami, a z drugiej wtyczka do portu USB
 • i instrukcja obsługi.

Bateria zegarka była naładowana, tak więc od razu mogłem przystąpić do następnego kroku.

Garmin Venu 2 Plus – przygotowanie do pracy

Pierwszy krok to pobranie aplikacji Garmin Connect, a następnie sparowanie z nią zegarka.

Nie miałeś wcześniej Garmina? W takim razie musisz utworzyć konto. Korzystałeś już kiedyś z któregoś z zegarków tego amerykańskiego producenta? Wystarczy, że zalogujesz do Garmin Connect. Następnie trzeba wybrać z listy urządzeń zegarek Garmin Venu 2 Plus i połączyć go z aplikacją.

Po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań (dotyczących pory, o której kładziesz się spać i wstajesz, nadgarstka, na którym będziesz nosić zegarek), ustalenia dziennych celów (liczby kroków, pięter, czy minut tygodniowej aktywności), wyrażeniu zgody na dostęp do połączeń telefonicznych i powiadomień i synchronizacji zegarek jest już gotów do używania. To wszystko nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.

Sterowanie

Po ustawieniach zegarka można nawigować na dwa sposoby: korzystając z dotykowego ekranu oraz trzech przycisków znajdujących się po prawej stronie obudowy.

 • po lekkim wciśnięciu górnego przycisku wyświetla się lista wybranych dyscyplin sportowych,
 • dłuższe wciśnięcie górnego przycisku wywołuje menu,
 • lekkie wciśnięcie środkowego przycisku wywołuje jeden z wybranych skrótów (np. kartę płatniczą dodaną do Garmin Pay),
 • dłuższe wciśnięcie środkowego przycisku uruchamia asystenta głosowego,
 • lekkie wciśnięcie dolnego przycisku zamyka wybraną wcześniej opcję,
 • dłuższe wciśnięcie dolnego przycisku pozwala zmieniać m.in. tarcze zegarka, ustawiać budzik, czy sprawdzać historię aktywności.

Garmin Venu 2 Plus – na co dzień

Garmin Venu 2 Plus, w przeciwieństwie np. do zegarków z serii Forerunner, nie jest urządzeniem zaprojektowanym głównie do śledzenia aktywności sportowych użytkownika. To – przynajmniej według mnie – smartwatch z mocnym sportowym DNA. Świetnie sprawdza się nie tylko na co dzień, ale też podczas aktywności sportowych (więcej na ich temat przeczytasz dalej).

Garmin Venu 2 Plus

Pierwsza rzecz, jaka zwróciła moją uwagę po włączeniu zegarka, to jakość wyświetlacza AMOLED. Kilka lat temu miałem jeden z prostszych Garminów z serii Forerunner. Kolory na jego wyświetlaczu były blade i takie jakieś sprane. Tutaj jest zupełnie nowa jakość. Kolory są nasycone, a menu bardzo czytelne.

Podczas testu zegarek praktycznie cały czas gościł na moim lewym nadgarstku. Zdejmowałem go tylko do ładowania (mniej więcej co 7 dni) i kiedy wchodziłem pod prysznic (niby wiem, że nic by się urządzeniu nie stało, ale z przyzwyczajenia zawsze ściągam go z ręki przed myciem).

Garmin Venu 2 Plus ładowanie

Zegarek budził mnie o poranku. Wstawałem albo od razu, albo jedną czy dwie drzemki później. Potem poranny spacer z psem, a przy okazji, nabijanie pierwszych podczas dnia kroków i pięter (tu ciekawostka: Garmin Venu 2 Plus mierzy nie tylko liczbę pięter w górę – tak jak np. Fitbit Sense – ale też w dół). Podczas śniadania sprawdzałem jakość snu z poprzedniej nocy.

Podczas kręcenia się po domu czy biurze (w zależności od tego, czy pracowałem zdalnie, czy stacjonarnie), naliczałem kolejne kroki i piętra. Kiedy siedzę za długo bez ruchu, zegarek przypomina, że warto byłoby się ruszyć. Szkoda tylko, że nie proponuje (tak jak np. w Samsungu Galaxy Watch 4) wykonania ćwiczeń rozciągających.

Halo, halo, dzwonię do Ciebie z zegarka

Dużą, a wręcz bardzo dużą zaletą Garmina Venu 2 Plus jest możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych. Zegarek nie jest co prawda wyposażony eSIM, co oznacza, że musi być w pobliżu telefonu, połączonego z zegarkiem przez Garmin Connect. Kiedy dzwoni telefon, wystarczyło spojrzeć na jego ekran, żeby sprawdzić, kto dzwoni, a następnie odebrać połączenie na zegarku.

Jakość rozmowy prowadzonej przy wykorzystaniu głośnika i mikrofonu wbudowanego w zegarek jest bardzo dobra. i to nie tylko w mieszkaniu, ale także na ulicy, gdzie przecież jest głośno. Wystarczyło trzymać zegarek w miarę blisko głowy.

Mikrofon można też wykorzystać do rozmowy z asystentem głosowym (dostępne są Siri, Bixby i Asystent Google’a).

Asystent głosowy

Z poziomu zegarka można nie tylko odebrać (lub odrzucić) połączenie, ale też wybrać numer, z którym chcemy się połączyć. Jest to możliwe dzięki klawiaturze wyświetlanej na ekranie zegarka lub dostępowi do kontaktów (po to wyrażamy zgodę na dostęp do połączeń telefonicznych).

Rozmowy to nie wszystko. Na ekranie zegarka pokazują się też powiadomienia o przychodzących SMS-ach, mailach, czy informacjach z mediów społecznościowych. Garmin Venu 2 Plus jest wyposażony w ekran o wielkości 1,3 cala. Dzięki temu to, co wyświetla się na ekranie, jest czytelne i można szybko rzucić okiem na informację, bez konieczności sięgania po telefon.

Garmin Pay

Śledzenie snu, aktywności (codziennych i sportowych), prowadzenie rozmów telefonicznych, czy sprawdzenie nadchodzących wiadomości to nie wszystkie przydatne na co dzień funkcjonalności Garmina Venu 2 Plus. Funkcjonalnością, która sprawia, że można go nazwać smartwatchem pełną gębą, jest możliwość płacenia przy użyciu usługi Garmin Pay.

Które banki oferują Garmin Pay?

W Polsce Garmin Pay jest dostępny od 2018 r. Pierwszym instytucją, która wdrożyła ją w Polsce, był Santander Bank Polska. Teraz przy wykorzystaniu zegarków Garmin mogą płacić klienci Alior Banku, Banku Millennium, Banku Pekao S.A., Banku Pocztowego, BNP Paribas, Banku BPS, Credit Agricole, ING Banku Śląskiego, mBanku, Nest Banku, PKO BP i VeloBanku. Do elektronicznego portfela można dodawać karty debetowe i kredytowe zarówno z logo Mastercard, jak i Visa.

Jak dodać kartę płatniczą do Garmin Pay?

Żeby dodać kartę płatniczą do Garmin Pay po wejściu do aplikacji Garmin Connect, trzeba wykonać jedynie kilka prostych kroków:

 • znaleźć zakładkę Garmin Pay,
 • wybrać symbol „…”, pod którym znajduje się opcja „Dodaj kartę”,
 • wskazać organizację (Visa lub Mastercard), której kartę zamierzasz dodać do portfela
 • podać numer karty, termin jej ważności i kod bezpieczeństwa (CVV2 w przypadku kart Visa i CVC – w przypadku Mastercard),
 • zaakceptować warunki korzystania z Garmin Pay
 • i zweryfikować dodaną kartę (czyli wpisać sześciocyfrowy kod, który bank wyśle Ci SMS-em).

Trzeba jeszcze pamiętać o kwestii bezpieczeństwa: ustawić czterocyfrowy kodu dostępu do Garmin Pay. Ten kod trzeba podać przed pierwszą płatnością. Raz wpisany kod jest ważny przez 24 godziny, o ile oczywiście w tym czasie nie zdejmiesz zegarka z ręki.

Żeby zapłacić przy wykorzystaniu Garmin Pay, trzeba wybrać portfel z menu zegarka lub (to szybsza opcja), nacisnąć środkowy przycisk.

Do Garmin Pay można dodać więcej niż jedną kartę. Do każdej z nich nie trzeba ustanawiać nowych kodów. Dodanie każdej nowej karty trzeba potwierdzić sześciocyfrowym kodem z banku.

Zastosowania sportowe

Co prawda Garmin Venu 2 Plus nie jest typowym zegarkiem sportowym, ale – jak napisałem wcześniej – ma mocne sportowe DNA. Dlatego też wbudowanych jest w niego dużo aktywności sportowych, wśród których można wymienić m.in.:

 • chód,
 • chód w pomieszczeniu,
 • bieg,
 • bieżnia,
 • rower stacjonarny,
 • pływanie na basenie,
 • kardio,
 • orbitrek,
 • stepper
 • czy ergometr wioślarski.
Bieg Konstytucji 3 Maja

Można więc mierzyć aktywności podczas ćwiczeń na siłowni oraz podczas treningów biegowych. Sprawdzałem możliwości zegarka nie tylko na siłowni, ale też podczas jednej z imprez biegowych, w których uczestniczyłem. W obu przypadkach Garmin Venu 2 Plus sprawdził się bardzo dobrze. Podczas biegu zegarek ani razu nie zgubił sygnału GPS, a co ważniejsze, dobrze zmierzył trasę.

Garmin Venu 2 Plus – specyfikacja i cena

Zacznę od tego, że rodzina zegarków Venu 2 składa się z trzech modeli: Venu 2S, Venu 2 Plus i Venu 2. Tym, co najbardziej wyróżnia Garmina Venu 2 Plus od pozostałych modeli z tej serii jest obecność wbudowanego w zegarek mikrofonu i głośnika, dzięki którym można m.in. prowadzić rozmowy telefoniczne czy wydawać komendy asystentowi głosowemu.

Specyfikacja

Dane techniczne Garmina Venu 2 Plus można sprawdzić poniżej.

 • materiał soczewki – szkło Corning Gorilla Glass 3,
 • materiał koperty – stal nierdzewna,
 • szerokość paska – 20 mm,
 • materiał paska – silikon,
 • rozmiar koperty (długość x szerokość x grubość) – 43,60 x 43,60 x 12,60 mm,
 • waga – 51 g,
 • wodoszczelność – pływanie, 5 atm,
 • wymiar wyświetlacza – 1,30 cala (33 mm),
 • rozdzielczość wyświetlacza – 416 x 416 pikseli,
 • czas działania baterii – tryb zegarka: do 9 dni, tryb oszczędzania baterii zegarka: do 10 dni, tryb GPS z muzyką: do 8 godz., tryb GPS bez muzyki: do 24 godz.

Cena

Na swojej stronie internetowej amerykański producent podaje, że cena Garmina Venu 2 Plus wynosi 449,99 euro, co według średniego kursu NBP wynosi 1 996,20 zł. Na szczęście w sklepach internetowych cena tego zegarka jest niższa i wynosi 1 649 zł (jasnoszary pasek i koperta), 1 699 zł (czarna koperta i pasek), 1 739 zł (kremowozłota koperta i jasny pasek). Najdroższy jest Garmin Venu 2 Plus ze skórzanym brązowym paskiem i niebieskoszarą kopertą. Trzeba za niego zapłacić 2 103 zł.

Podsumowanie

Garmin Venu 2 Plus to dobra propozycja dla kogoś, kto szuka smart zegarka, którego będzie mógł używać nie tylko podczas mierzenia aktywności sportowych, ale także jako zegarka do codziennego użytku. Spełnia wymagania, jakie nie tylko ja, ale też pewnie większość użytkowników stawia przed smartwatchami.

Po kilkutygodniowym teście przyznaję mu certyfikat maciektestuje.pl poleca. Wyróżniam nim te urządzenia, które po teście oceniam na tyle dobrze, że sam mógłbym je kupić. Ten zegarek spodobał mi się na tyle, że kupiłem go dla siebie i od pewnego czasu gości już na moim lewym nadgarstku.

Garmin Venu 2 Plus - polecam

Comments

Comments are closed.