Garmin Venu 3 to nowy smartwatch, który będzie wspomagał swoich użytkowników w osiąganiu celów związanych ze zdrowym stylem życia. Ten zegarek wyposażony jest też w mnóstwo funkcji służących monitorowaniu zdrowia i kondycji. Dowiedz się o nim więcej!

Całkiem niedawno zakończyłem test zegarka Garmin Venu 2 Plus. Zegarek spodobał mi się na tyle, że kupiłem egzemplarz dla siebie. Garmin poinformował właśnie o premierze jego następcy. Nowy model, będzie dostępny w dwóch odmianach: Garmin Venu 3 i Garmin Venu 3S.

Oba zegarki wyposażone są w:

 • zaawansowane funkcje fitness,
 • ekrany dotykowe AMOLED,
 • baterie o długiej żywotności
 • oraz w głośniki i mikrofony.
Garmin Venu 3

Zegarki z serii Venu 3 dostępne są w dwóch rozmiarach (41 i 45 mm). Czas pracy baterii w trybie smartwatcha wynosi nawet do 14 dni.

Nowe funkcje

Garmin Venu 3 i Garmin Venu 3S przynoszą nowe funkcje, wśród których trzeba wymienić:

 • Asystenta snu, który dostarcza ocenę jakości snu wraz ze spersonalizowanymi wskazówkami dotyczącymi zalecanej ilości snu. Dokładne monitorowanie faz snu, saturacji i zmienności tętna (HRV) uzupełnione zostało o opcję monitorowania drzemek.
 • Raport poranny: od razu po przebudzeniu zegarek wyświetla przegląd informacji dotyczących snu, regeneracji, stanu HRV i nie tylko. Raport można dostosować tak, aby wyświetlał jedynie najbardziej interesujące szczegóły.
 • Monitorowanie drzemki: automatyczne rejestrowanie drzemki pozwala sprawdzić, w jakim stopniu wpłynęła ona na parametry regeneracji. Funkcja ta dostarcza także sugestie dotyczące optymalnej pory i czasu trwania drzemki.
 • Udoskonalone Body Battery, to funkcja, która monitoruje poziom energii w ciągu dnia, wskazując najlepsze pory na aktywność i odpoczynek. Została ona rozbudowana o spersonalizowane wskazówki dotyczące wpływu snu, drzemek, codziennych aktywności i poziomu stresu na rezerwy energii organizmu.
 • Tryb wózka inwalidzkiego – rejestruje dzienną liczbę pchnięć kół i przypomina o zmianie rozłożenia masy ciała. Ta funkcja oferuje też zestawy aktywności i treningów dostosowanych do jazdy na wózku. Podczas tworzenia tych funkcji zmodyfikowano algorytmy niektórych istniejących funkcji, aby zwiększyć dokładność danych pod kątem specyfiki jazdy na wózku.
 • Korzyści z treningu i czas regeneracji: ułatwia lepsze zrozumienie, jak trening wpłynął na ciało i ile czasu potrzeba na odpoczynek przed następnym wyzwaniem.
 • Ocena odczuwanego wysiłku pozwala na zapisanie subiektywnej oceny dotyczącej trudności treningu.
 • Interwały: możliwość zaprogramowania treningu interwałowego (biegowego lub kolarskiego) bezpośrednio na zegarku.
 • Medytacja: przewodnik praktyk medytacji, który ułatwi zmniejszenie stresu, niepokoju i poprawę koncentracji.
 • Wbudowany głośnik i mikrofon, które umożliwiają nawiązywanie i odbieranie połączeń bezpośrednio z zegarka (po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem). Z kolei asystent głosowy może być użyty do odpowiadania na wiadomości. Posiadacze telefonów z Androidem mogą również przeglądać wiadomości ze zdjęciami i odpowiadać na SMS-y za pomocą klawiatury na zegarku.
 • Dwa rozmiary liter: można wybrać mały lub większy rozmiar fontu, aby łatwiej odczytywać powiadomienia, dane treningowe i inne informacje.

Dla dbających o zdrowie

Dzięki zaawansowanym i obszernym statystykom zdrowia i kondycji Garmin Venu 3 jest idealnym narzędziem pomagającym w utrzymaniu dobrej formy.

Garmin Venu 3

Bateria, działa bez ładowania przez wiele dni. Pozwala to użytkownikom zegarka na rejestrowanie części parametrów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Zarówno w dzień, jak i w nocy, Garmin Venu 3 może monitorować:

 • tętno,
 • oddech,
 • saturację,
 • poziom stresu
 • i parametry rezerw energii organizmu Body Battery.

Podczas snu zegarek będzie monitorować zmienność tętna, aby zapewnić użytkownikom głębsze zrozumienie ich ogólnego stanu zdrowia. Będzie także śledzić drzemki podczas podróży i oferować spersonalizowane wskazówki, które pomogą zmniejszyć jet lag.

Garmin Venu 3 dla fanatyków fitnessu

W zegarek wbudowanych jest ponad 30 aplikacji sportowych – od chodzenia i biegania, przez jazdę na rowerze, pływanie, aż po treningi dla użytkowników wózków inwalidzkich.

Seria Venu 3 umożliwia korzystanie ze wstępnie zaprogramowanych animowanych wskazówek treningowych do ćwiczeń siłowych, HIIT, pilatesu i jogi. Użytkownicy mogą także tworzyć własne zestawy ćwiczeń korzystając z bazy ponad 1 600 ćwiczeń w aplikacji Garmin Connect i przesyłać je do zegarka.

Garmin Venu 3

Tym, którzy chcą trenować do biegu, z pomocą przyjdą bezpłatne adaptacyjne plany treningowe Garmin Coach.

Seria Venu 3 rejestruje nie tylko dzienną liczbę kroków, ilość spalonych kalorii i pokonanych pięter. Monitoruje minuty umiarkowanej i intensywnej aktywności, pułap tlenowy podczas biegu lub jazdy na rowerze oraz moc kolarską.

Garmin Venu 3 – dla żyjących w biegu

Zegarki z serii Venu 3 nie tylko wykonują i odbierają połączenia telefoniczne. Umożliwiają także wyświetlanie e-maili, wiadomości SMS i alertów po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem.

Garminem Venu 3 można także dokonywać płatności zbliżeniowych w usłudze Garmin Pay. Użytkownicy zegarków z serii Venu 3 mogą także pobierać utwory i playlisty z serwisów Spotify, Amazon Music i Deezer i słuchać ich bez użycia telefonu. Dodatkowo użytkownicy mogą też pobierać aplikacje, tarcze zegarka i inne aplikacje ze sklepu Connect IQ.

Garmin Venu 3

Garmin Venu 3 – kolory, cena i dostępność

Garmin Venu 3 jest dostępny w dwóch zestawieniach kolorystycznych: Whitestone/Silver oraz Black/Slate. Mniejszy Garmin Venu 3S w pięciu: Pebble gray/Slate, Sage gray/Silver, French gray/Soft gold, Dust rose/Soft gold i Ivory/Soft gold.

Zegarki są już dostępne w przedsprzedaży. W zależności od rozmiaru i koloru trzeba za niego zapłacić 2 299 zł lub 2 499 zł.

Poznaj parametry techniczne Garmina Venu 3 i Garmina Venu 3S.