OPPO wprowadza na polski rynek stylowy i intuicyjny smartwatch OPPO Watch działający pod kontrolą systemu operacyjnego Wear OS. Zegarek będzie dostępny w sprzedaży już od 31 sierpnia.

W połowie lipca serwis gizchina.it poinformował, że pierwszy smartwatch OPPO – OPPO Watch – którego debiut na europejskim rynku planowany był pod koniec tego roku, pojawi się wkrótce w Niemczech. Jego cena na tamtejszym rynku miała wynosić 249 euro.

Po upływie półtora miesiąca, polski oddział OPPO poinformował o wprowadzeniu tego smart zegarka do Polski, gdzie będzie nowym akcesorium, uzupełniającym ofertę smartfonów z serii Reno (Reno 3 i Reno 3 Pro) czy z serii A (np. OPPO A12).

Co warto o nim wiedzieć? Sprawdziłem to!

Dostępny w dwóch rozmiarach

Będziesz mógł wybrać jeden z dwóch rozmiarów OPPO Watch:  

 • 41 mm – dostępny będzie w kolorze czarnym lub różowym,
 • 46 mm – w kolorze czarnym lub złotym (zegarek w złotej kopercie będzie dostępny nieco później).
OPPO Watch 46 mm

Oba modele zegarka wyposażone będą w moduł WiFi. W późniejszym pojawi się także wersja 46 mm wyposażona w eSIM/LTE.

Pięknie zaprojektowany

OPPO Watch 46 mm to pierwszy na świecie smartwatch z podwójnie zakrzywionym ekranem.

OPPO Watch

Stosunek wielkości wyświetlacza do całego zegarka wynosi 72,76%, co przekłada się na niezwykle prostą obsługę oraz wyrazisty obraz. W produkcji zastosowano 19-stopniowy proces polerowania, co gwarantuje płynne połączenie trójwymiarowej szybki z aluminiową kopertą.

Trójwymiarowy ekran AMOLED ma wielkość 1,91 cala i wyświetla pełną paletę barw DCI-P3.

Ekran ma rozdzielczość 402×476 pikseli, jasność 500 nitów i zagęszczenie pikseli na poziomie 326 PPI, dzięki temu wyświetlane informacje są dobrze widoczne nawet w pełnym słońcu.

Koperta OPPO Watch wykonana jest ze stopu aluminium serii 6 000. Zapewnia to zegarkowi trwałość i odporność.

Wielkość wyświetlacza AMOLED wynosi 1,6 cala, a zagęszczenie pikseli – 301 PPI. Gwarantuje to szeroki kąt widzenia i żywy, szczegółowy obraz – nawet gdy użytkownik pozostaje w ciągłym ruchu.

Towarzysz codzienności

OPPO Watch pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Wear OS. Umożliwia łatwe przełączanie się między rolami, zadaniami i czynnościami, płynnie dopasowując się do rytmu dnia swojego posiadacza.

Wystarczy kliknięcie, żeby uzyskać dostęp do pełnej gamy aplikacji i usług Google’a, w tym:

 • płatności Google Pay
 • czy nawigacji za pomocą Google Maps.

Za pośrednictwem zegarka można także przeprowadzić rozmowę telefoniczną. Jest to możliwe pod warunkiem, że zegarek znajduje się w zasięgu sparowanego z nim telefonu.

Strażnik twojego zdrowia i osobisty trener

OPPO Watch został wyposażony w opcję wskazówek głosowych i w pięć trybów treningowych:

 • bieg rekreacyjny,
 • bieg na spalanie tłuszczu,
 • spacer,
 • jazda rowerem
 • i pływanie.

Zegarek wyposażony jest w pięć czujników ruchu oraz w odbiorniki systwmów GPS i GLONASS. Sprawia to, że jest świetnym towarzyszem ćwiczeń i bacznie śledzi statystyki aktywności fizycznej.

Z kolei funkcja 5-minutowych filmików treningowych pozwoli dobrze wykorzystać każdą wolną chwilę i pozostać w dobrej kondycji nawet podczas wypełnionego obowiązkami tygodnia.

Zegarek na bieżąco monitoruje puls podczas ćwiczeń i odpoczynku oraz śledzi fazy snu.

Kolejnym elementem wyposażenia zegarka jest aplikacja Google Fit, która pozwala śledzić przebieg różnych form aktywności fizycznej, co sprawia, że OPPO Watch staje się wyjątkowym towarzyszem podczas uprawiania sportu.

Z baterią działającą nawet przez 36 godzin

Dzięki funkcji inteligentnego zarządzania mocą, bateria OPPO Watch 46 mm działa nawet do 36 godzin. W trybie oszczędzania energii, żywotność ogniwa może sięgać nawet 21 dni.

Błyskawiczne zasilenie energią zapewnia funkcja szybkiego ładowania VOOC. Wystarczy podłączyć urządzenie do ładowarki na 15 minut, by działał przez kolejne 16 godzin.

Dostępny w atrakcyjnej cenie

W ramach oferty przedpremierowej, zegarki OPPO będą, między 31 sierpnia a 6 września dostępne w promocyjnych cenach:

 • 1 149 zł za wersję 46 mm
 • i 899 za wersję 41 mm.

Oferta obowiązywać będzie we wszystkich kanałach sprzedaży.

Regularne ceny zegarków wynosi:

 • 1 299 zł za OPPO Watch 46 mm
 • i 999 zł za model OPPO Watch 41 mm.

OPPO Watch będzie dostępny:

 • w ofercie sieci komórkowych (T-Mobile i Orange, oba rozmiary)
 • oraz u partnerów detalicznych OPPO, tj.: MediaMarkcie, Media Expercie, RTV Euro AGD, x-komie i strefie marki na Allegro.