OPPO wprowadza na rynek nowy smartfon z serii A – A12. Model ten łączy korzystną cenę z atrakcyjnymi funkcjonalnościami, m.in. czytnikiem linii papilarnych, wydajną baterią 4 230 mAh czy podwójnym tylnym aparatem wykorzystującym SI.

OPPO A12 dostępny jest w dwóch konfiguracjach:

  • z 3 GB RAM i wbudowaną pamięcią o pojemności 32 GB
  • z 4 GB RAM i wbudowaną pamięcią o pojemności 64 GB.

Wbudowaną pamięć można rozszerzyć przy pomocy karty pamięci SD. Maksymalna pojemność karty to aż 256 GB.

Do 14 godzin na jednym ładowaniu

OPPO A12 wyposażony jest w akumulator o pojemności 4 230 mAh. Według producenta bateria o tak dużej pojemności pozwala na oglądanie filmów bez przerwy nawet przez 14 godzin.

Sercem telefonu jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P35. Znacznie zmniejsza on zużycie energii i pozwala cieszyć się grami i wideo bez opóźnień.

Z nowoczesnymi rozwiązaniami

OPPO A12 posiada tryb jazdy, rozwiązanie stworzone z myślą o osobach dojeżdżających do pracy motocyklem lub rowerem. Po włączeniu trybu jazdy telefon blokuje nieistotne połączenia i powiadomienia, dzięki czemu można w pełni skupić się na drodze.

Smartfon wyposażony jest także w Dirac, czyli funkcję optymalizacji dźwięku, która automatycznie dostosowuje ustawienia audio do gier, muzyki czy filmów, żeby zapewnić użytkownikowi niezwykłe doświadczenia dźwiękowe.

Dobrze leżący w dłoni i cieszący oko

OPPO A12 był inspirowany sztuką cięcia diamentów. W rezultacie z tyłu telefonu umieszczono niezwykły, trójwymiarowy diamentowy wzór, który zmienia się w zależności od kąta patrzenia.

Smartfon wyposażony jest też:

  • w przycisk odblokowania telefonu na pomocą palca
  • oraz, opartą na sztucznej inteligencji, funkcję odblokowywania telefonu za pomocą odczytu twarzy, która analizuje 128 punktów biometrycznych wizerunku użytkownika.

Wystarczy przyłożyć palec do czytnika lub spojrzeć w telefon – i gotowe.

Ergonomiczny kształt i eleganckie, opływowe linie obudowy o proporcjach 19:9 ułatwia obsługę urządzenia jedną ręką. Dzięki niewielkiej wadze (165 gramów) telefon wygodnie leży w dłoni.

Smartfon dostępny jest w dwóch kolorach: czarnym i niebieskim.

OPPO A12 wyposażony jest w wyświetlacz 6,22 cala (o rozdzielczości 1520×720) z funkcją ochrony wzroku. Filtr niebieskiego światła chroni wzrok i ogranicza zmęczenie oczu podczas grania w gry czy oglądania filmów na ekranie smartfona.

Z aparatami wykorzystującymi Sztuczną Inteligencję

OPPO A12 wyposażony jest w dwa tylne aparaty wykorzystujące Sztuczną Inteligencję (SI).

Główny obiektyw z matrycą o rozdzielczości 13 MP, z funkcją zdjęć seryjnych i 6-krotnym zoomem cyfrowym pozwala uchwycić obrazy w wyższej rozdzielczości i ukazuje bogactwo detali.

Drugi obiektyw (z matrycą 2 MP) to obiektyw z głębią ostrości, który gwarantuje głębię przydatną podczas tworzenia efektu rozmycia w Trybie portretowym, nadając twoim zdjęciom wyjątkowy charakter.

OPPO A12 wyposażony jest także dwa specjalne tryby do zdjęć portretowych i zbliżeń jedzenia/przyrody:

  • Style Portretowe. Ta funkcja jest owocem analizy setek zdjęć portretowych wykonanych w 15 różnych stylach oraz badania preferencji estetycznych przeprowadzonych w różnych grupach użytkowników.
  • Tryb Olśniewającego Koloru. Ta funkcja wykorzystuje algorytm, który mapuje kolory na poziomie piksela, co pozwala uchwycić w kadrze bardziej żywe i naturalne barwy.

Przedni aparat 5 MP posiada stworzoną przez OPPO funkcję łatwej korekty niedoskonałości, która inteligentnie optymalizuje ustawienia podczas robienia selfie. Funkcja ta automatycznie wykrywa stan skóry, wiek, płeć i odcień cery i proponuje indywidualne rozwiązania dla różnych grup, aby uwypuklić unikalne piękno każdej osoby na zdjęciu.

W OPPO A12 można też znaleźć inteligentny edytor wideo SoLoop, który w prostych krokach pomaga tworzyć wideo w profesjonalnej jakości przy pomocy filtrów kinematograficznych.

OPPO A12 – ile kosztuje i gdzie można go kupić?

Sugerowane ceny detaliczne OPPO A12 wynoszą:

  • 599 zł za wersję z 3 GB RAM i 32 GB ROM,
  • 699 zł za wersję z 4 GB RAM i 64 GB ROM.

OPPO A12 dostępny jest we wszystkich sieciach detalicznych OPPO, czyli w MediaMarkcie, Media Expercie, NEONEcie, RTV Euro AGD, X-Komie i w strefe marki na Allegro. U każdego z partnerów dostępne są obie konfiguracje i oba warianty kolorystyczne.

Comments

Comments are closed.