Fitbit, amerykański producent m.in. smartwatchy i trackerów zaprezentował dwa nowe smartwatche – Sense i Versa 3 oraz nową opaskę fitness – Inspire 2. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Na początku ubiegłego tygodnia swojego pierwszego firma OPPO poinformowała o polskiej premierze swojego pierwszego smartwatcha – OPPO Watch. Nie była to jedyna premiera tego typu urządzenia. Trzy nowe modele (Sense, Versa 3 i Inspire 2) zaprezentował też Fitbit. Co warto wiedzieć o nowych propozycjach amerykańskiego producenta? Sprawdziłem to!

Fitbit Sense

Fitbit Sense to najbardziej zaawansowany smartwatch amerykańskiego producenta, posiadający rozbudowane funkcje zdrowotne.

Fitbit Sense

Czujnik do pomiaru aktywności elektrodermalnej

EDA, czyli czujnik do pomiaru aktywności elektrodermalnej pomaga zarządzać stresem. Przyłożenie dłoni do tarczy zegarka jest wykrywane przez sensor, który pozwala dostrzec drobne zmiany aktywności elektrodermalnej w poziomie potliwości skóry.

Możesz też wykonać szybką sesję EDA Scan, aby zobaczyć swoje reakcje lub połączyć ją z sesjami relaksacyjnymi w aplikacji Fitbit – sprawdzisz dzięki temu, jak Twoje ciało zachowuje się podczas medytacji lub relaksu. Na koniec każdej sesji zobaczysz wynik – wykres EDA. Będzie on dostępny na Twoim urządzeniu i w aplikacji mobilnej, tak żebyś mógł zobaczyć swoje postępy.

Zaawansowana technologia pomiaru tętna

Nowa technologia PurePulse 2.0, z całkowicie nowym, wielościeżkowym czujnikiem tętna i zaktualizowanym algorytmem zapewnia najbardziej zaawansowaną formę pomiaru tętna z nadgarstka wśród urządzeń Fitbit. Kolejną nowością jest otrzymywanie powiadomień o zbyt wysokim, a także zbyt niskim tętnie. Dzięki stałemu monitorowaniu pracy serca przez 24 godziny, Fitbit Sense pozwala na ciągłą analizę danych oraz wykrycie i wysłanie powiadomień ostrzegających o przyspieszonym lub spowolnionym tętnie

Nowa aplikacja EKG

Aplikacja jest w stanie wykryć zaburzenia rytmu serca, takie jak migotanie przedsionków (AFib). Wystarczy przytrzymać palce na pierścieniu smartwatcha wykonanym ze stali nierdzewnej i nie ruszać się przez 30 sekund – po tym czasie otrzymasz wynik, który możesz pobrać i pokazać lekarzowi.

Producent otrzymał już zezwolenie amerykańskiej Agencji Żywności
i Leków (FDA) oraz oznaczenie CE (Conformité Européenne ) wydane przez Unię Europejską na użycie elektrokardiogramu.

Aplikacja Fitbit EKG będzie dostępna dla użytkowników zegarka Fitbit Sense m.in. w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Luksemburgu, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Czechach, Polsce, Belgii, Portugalii, Rumunii, Irlandii, we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Hongkongu w październiku 2020 r.

Czujnik pomiaru temperatury skóry na nadgarstku

Czujnik temperatury skóry potrafi wykryć zmiany mogące być oznaką gorączki, chorób lub kolejnej fazy cyklu menstruacyjnego.  Noszenie urządzenia każdej nocy podczas snu pozwala regularnie mierzyć zmiany temperatury skóry, aby zobaczyć tendencje zachodzące w nocy, nie opierając się wyłącznie o temperaturę w określonym momencie. Funkcja pomiaru temperatury jest dostępna tylko na niektórych rynkach.

Czujnik SpO2

Dzięki czujnikowi SpO2, czyli saturacji krwi na ekranie smartwatcha możesz sprawdzić:

 • nasycenie krwi tlenem z ubiegłej nocy
 • oraz średnią wartość z ciągłego pomiaru SpO2.

Użytkownicy aplikacji Premium mogą śledzić wartości SpO2 w ciągu doby w panelu Health Metrics i sprawdzać czy ich pomiary są w normie.

Smartwatch wyposażony jest też w nowy, interaktywny panel Health Metrics.

Sense - lifestyle

Smartwatch wyposażony jest w akumulator o żywotności ponad 6 dni. W połączeniu z aplikacją Fitbit Premium (można ją testować bezpłatnie przez 6 miesięcy), urządzenie pomaga monitorować najważniejsze funkcje zdrowia i samopoczucia, takie jak zmienność rytmu pracy serca czy tempo oddychania.

Fitbit Versa 3

Fitbit Versa 3 jest wyposażony w nowe funkcje monitorujące parametry zdrowotne i fitness, zwiększające wygodę użytkowania.

Fitbit Versa 3

Nowe urządzenie:

 • ma wbudowany GPS,
 • mapę intensywności treningu,
 • ulepszoną technologię PurePulse 2.0
 • oraz funkcję Aktywne Minuty.

Fitbit Versa 3 ma także:

 • wbudowany głośnik
 • i mikrofon do odbierania połączeń telefonicznych, wysyłania połączeń bezpośrednio do poczty głosowej i regulowania głośności rozmowy.
Versa 3 - lifestyle

Fitbit Pay i słuchanie muzyki

Użytkownicy obu opisanych powyżej smartwatchy

 • mogą korzystać z Fitbit Pay (w Polsce tę usługę oferuje osiem banków),
 • mają dostęp do mnóstwa aplikacji,
 • mogą dostosowywać wygląd tarczy swojego zegarka
 • oraz mogą korzystać z playlist tworzonych przez Deezer, Pandorę i Spotify.

Ładowanie bezprzewodowe

Użytkownicy Fitbit Versa 3 i Fitbit Sense mogą korzystać z tej samej ładowarki indukcyjnej. Szybkie 12-minutowe ładowanie sprawi, że będziesz mógł korzystać z zegarka jeszcze przez cały kolejny dzień.

Fitbit Inspire 2

Fitbit Inspire 2 to nowa odsłona najbardziej popularnego trackera amerykańskiej marki.

Nowe urządzenie zostało wyposażone w:

 • jaśniejszy ekran
 • nowy akumulator o żywotności zwiększonej do ponad 10 dni
 • i wyposażone w jeszcze bardziej zaawansowane funkcje (takie jak Aktywne Minuty).
Fitbit Sense 2 - lifestyle

Do urządzenia dodawana jest darmowa roczna subskrypcja aplikacji Premium.

Tracker, motywuje do regularnej aktywności i budowaniu zdrowych nawyków. Jego użytkownik może wybierać z ponad 20 trybów ćwiczeń zorientowanych na celu.

Inspire 2

Opaska posiada też zaawansowane narzędzia monitorujące sen, tętno, cykl miesiączkowy, spożyte kalorie, nawodnienie organizmu. Rejestruje także Twoją wagę.

Ceny

Urządzenia są już dostępne w przedsprzedaży na stronie producenta. Ich oficjalna sprzedaż rozpocznie się pod koniec września 2020 r.

Fitbit Sense jest dostępny w cenie 1 569 zł w kolorze Carbon/Graphite ze stali nierdzewnej i Lunar White/Soft Gold ze stali nierdzewnej.

Za Fitbit Versa 3 trzeba zapłacić 1 069 zł. Zegarek dostępny jest w kolorze Black/Black Aluminum, Pink Clay/Soft Gold Aluminum i Midnight/Soft Gold Aluminum.

Fitbit Inspire 2 kosztuje 469 zł. Dostępny jest w trzech kolorach: Black, Lunar White oraz Desert Rose.