Fitbit Luxe to najcieńszy tracker amerykańskiej marki z kolorowym wyświetlaczem. Urządzenie charakteryzuje się pięknym i komfortowym designem oraz szeroką gamą dostępnych akcesoriów, wśród których są bransoletki powstałe we współpracy z marką biżuteryjną gorjana.

Fitbit Luxe to najnowsze urządzenie ubieralne w portfolio tej amerykańskiej marki. W marcu 2021 r. zaprezentował, adresowaną do dzieci, opaskę Fitbit Ace 3, a latem 2020 r. dwa smartwatche – Sense, Versa 3 i opaskę Inspire 2.

Rodzina Fitbit

Fitbit Luxe to elegancka opaska z pięknym designem i kolorowym wyświetlaczem oraz żywotnością baterii aż do 5 dni. To ubieralne urządzenie oferuje wszystko z czego znana jest marka: od narzędzi do zarządzania stresem po automatyczne wykrywanie aktywności fizycznej i śledzenie snu. Dzięki dostępowi do Wskaźników Zdrowotnych w aplikacji Fitbit, Luxe umożliwia wgląd w kluczowe informacje o stanie zdrowia. Wszystko po to, by pomóc zaobserwować zmiany w samopoczuciu, takie jak zwiększony stres, zmęczenie lub potencjalne oznaki choroby.

Wraz z urządzeniem dostępna jest bezpłatna 6-miesięczna subskrypcja usługi Fitbit Premium, która zapewnia dodatkowe wsparcie, motywację i głębszą analizę danych, w tym spersonalizowane pomiary kluczowych wskaźników zdrowotnych.

Fitbit Luxe – pomaga zrozumieć stres i nim zarządzać

Fitbit Luxe jest pierwszym urządzeniem marki, w którym jest dostępna jest funkcja Oceny Stresu (została ona wprowadzona już do pozostałych urządzeń Fitbit obsługujących pomiar tętna). Parametr ten zapewnia codzienną ocenę zdolności organizmu do radzenia sobie ze stresem na podstawie analizy poziomu aktywności, snu i tętna.

Analiza snu

Szczegółowa analiza Oceny Stresu dostępna jest dzięki usłudze Fitbit Premium. Znaleźć tam można m.in. informacje
o wysiłku, wzorcach snów i szybkości reakcji organizmu na czynniki stresogenne. Użytkownicy usługi Premium mają także dostęp do prawie 200 treningów i sesji mindfulness, takich marek jak Aaptiv, Aura, Breethe i Ten Percent Happier, które pomagają efektywniej zarządzać stresem. W skład sesji wchodzi także Deepak Chopra’s Mindful Method, czyli ekskluzywna kolekcja medytacji stworzona specjalnie dla członków Fitbit Premium.

Fitbit Luxe – precyzyjne narzędzia do zrozumienia i zarządzania swoim zdrowiem oraz samopoczuciem

Aplikacja Fitbit, dzięki Wskaźnikom Zdrowotnym, pozwala śledzić zmiany w samopoczuciu. Umożliwiają one wgląd w częstość oddechów, zmienność tętna, tętno spoczynkowe, a wkrótce także w wahania temperatury skóry oraz nasycenie krwi tlenem (SpO2). Monitorując trendy w zmienności tętna i tętna spoczynkowego, można wskazać, kiedy w organizmie zachodzi nagła zmiana związana z oznakami stresu, zmęczenia czy przeziębienia.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe dzięki lekkiej i smukłej obudowie zapewnia maksymalny komfort przez cały dzień i noc. Ocena snu pomaga lepiej zrozumieć jego jakość, a przypomnienia o porze snu pomogą w utrzymaniu jego poprawnej rutyny. Członkowie Premium mają dostęp do zaawansowanych analiz snu. W przyszłości otrzymają też dostęp do rozszerzonych narzędzi, których celem jest oferowanie użytkownikom jeszcze bardziej spersonalizowanych wskazówek opartych na ich unikalnych wzorcach snu.

Dodatkowe funkcje zdrowotne w aplikacji Fitbit obejmują zapisywanie posiłków, nawodnienia i masy ciała oraz śledzenie Zdrowia Kobiet. W aplikacji Fitbit dostępna jest też nowa funkcja – śledzenie poziomu glukozy we krwi. Pokazuje ona, jak w ciągu dnia zmienia się poziom glukozy i jak reaguje on na inne wskaźniki.

Fitbit Luxe – nieustanna motywacja by osiągać swoje cele fitness

Aktywność fizyczna to kluczowy element ogólnego stanu zdrowia. Wiele narzędzi Fitbit wspierających kondycję fizyczną, umysł i zdrowie, jest zasilanych dzięki całodobowemu monitorowaniu tętna. Ta funkcja pozwala śledzić tętno w czasie rzeczywistym, aby precyzyjniej mierzyć spalane kalorie. Fitbit Luxe daje dostęp do 20 różnych trybów ćwiczeń na nadgarstku. Wśród nich znajdują się m.in. golf, pilates, spinning lub tenis.

Pasjonaci biegania, jeżdżenia na rowerze lub wędrówek pieszych, aby sprawdzać tempo i przebyty dystans w czasie rzeczywistym, mogą korzystać z trybów ćwiczeń z podłączoną funkcją GPS z telefonu. Usługa Premium daje również dostęp do ponad 200 prowadzonych ćwiczeń audio i wideo , które można wykonywać w dowolnym miejscu i czasie.

Fitbit Luxe

Funkcja Aktywne Minuty pozwala ocenić, kiedy można dać z siebie więcej podczas treningu, a kiedy zmniejszyć tempo ćwiczeń. Jest to spersonalizowany wskaźnik, który mierzy czas spędzony w umiarkowanej i intensywnej strefie tętna. Dzięki Aktywnym Minutom, ruch i aktywność fizyczna nie sprowadzają się jedynie do pomiaru liczby kroków. Funkcja ta może pomóc w śledzeniu aktywności. Przez to zalecany przez WHO cel 150 minut w strefie aktywnej na tydzień, staje się łatwiejszy do osiągnięcia. Przypomnienia o ruchu pomogą pozostać aktywnym i skrócić czas spędzony w pozycji siedzącej. Dzięki usłudze Premium można też odblokować specjalne wyzwania związane z aktywnością fizyczną i gry, które sprawią, że osiąganie celów będzie przyjemniejsze.

Bądź w kontakcie przez cały dzień

Fitbit Luxe to nie tylko narzędzia wspierające zdrowie i kondycję. Urządzenie wyposażone jest też w inteligentne funkcje, takie jak alarmy, stoper i minutnik, które pomagają lepiej zarządzać dniem. Do tego trzeba też dodać żywotność baterii wynoszącą aż do pięciu dni.

Z kolei w kontakcie z bliskimi pozwolą pozostać powiadomienia o połączeniach, wiadomościach tekstowych i z aplikacji, które można dostosować do swoich potrzeb – na przykład ustawiając przypomnienia przed snem lub używając funkcji “Nie przeszkadzać”, chcąc wyciszyć się przed snem. Wysoka kompatybilność Luxe z telefonami z systemem Android i iOS oraz Google Fast Pair sprawia, że nie trzeba martwić się o łączność.

Fitbit Luxe – eleganckie urządzenie ubieralne

W modelu Luxe Fitbit zastosował innowacyjny proces projektowania zwany formowaniem wtryskowym metalu. To zaawansowane technologicznie podejście do tradycyjnego kształtowania metalu, po to, aby na kopercie ze stali nierdzewnej Luxe stworzyć wykończenie o wysokim połysku. Dzięki temu, koperta sprawia wrażenie ręcznie robionej biżuterii. Jednocześnie na etapie tworzenia daje najwyższy poziom wymaganej precyzji aby umożliwić funkcjonowanie zaawansowanych czujników. Rezultatem jest jedno z najmodniejszych i najwygodniejszych urządzeń od Fitbit, zaprojektowane z myślą o noszeniu przez całą dobę, przez dopasowanie do różnych rozmiarów nadgarstków.

W celu stworzenia koperty o wysokim połysku – będącej synonimem biżuterii – Fitbit zastosował technikę waporyzacji metalu na miękkich złotych i platynowych wykończeniach. Zostało to zrobione po to, żeby nadać trackerowi prawdziwie luksusowy wygląd i niezwykłe uczucie komfortu podczas jego noszenia.

Fitbit Luxe SE

Fitbit nawiązał współpracę z marką biżuterii gorjana, która przekształciła tracker Fitbit Luxe Special Edition w piękną biżuterię. Stało się to możliwe dzięki:

  • bransoletce Parker Link wykonanej ze złotej stali nierdzewnej,
  • a także wygodnej, wodoodpornej klasycznej opasce w kolorze różowym.

Dostępna jest również szeroka gama modnych i wszechstronnych akcesoriów pasujących do każdego stylu, w tym: –

  • wygodna klasyczna silikonowa opaska,
  • podwójny pasek z wysokogatunkowej czarnej skóry Horween,
  • plecione i miękkie siatki ze stali nierdzewnej
  • lub bransoletki Gorjana Parker Link w wersji platynowej i złotej ze stali nierdzewnej.

Fitbit Luxe to najcieńszy jak dotąd tracker z ekranem dotykowym w historii producenta.  Jest także pierwszym trackerem z kolorowym wyświetlaczem w ofercie Fitbit. Obsługa ekranu urządzenia jest prosta i intuicyjna. Poprzez przeciąganie i stukanie można uzyskać intuicyjny dostęp do codziennych statystyk, powiadomień oraz podstawowych funkcji dotyczących zdrowia i kondycji.

Ile kosztuje?

Fitbit Luxe jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena, z sześciomiesięcznym okresem próbnym Fitbit Premium, wynosi 749 zł. Subskrypcja Premium, w 18 językach w 185 krajach, dostępna jest po 6-miesięcznym bezpłatnym okresie próbnym. Jej cena to 8,99 euro miesięcznie lub 79,99 euro rocznie.

Cena ekskluzywnych wersji kolorystycznych oraz dodatkowych akcesoriów do Luxe wynosi od 149 do 449 zł. Gorjana for Fitbit Luxe Special Edition jest dostępna w przedsprzedaży w cenie 999 zł (oficjalnie będzie dostępna w czerwcu). Zarówno tracker jak i aplikacja dostępne są w języku polskim.