Fitbit Ace 3 to opaska śledząca aktywność fizyczną i sen przeznaczony dla dzieci. Dzięki niemu dzieci w wieku od 6 lat mogą razem z rodzicami aktywnie i w prosty sposób budować zdrowe nawyki. Dowiedz się więcej o tym urządzeniu!

Zdalna nauka, brak zajęć z wychowania fizycznego czy aktywności po szkole. To wszystko powoduje, że dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem komputera czy smartfona. Tymczasem, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca żeby dzieci w wieku przedszkolnym spędzały nie więcej niż 30 minut przed ekranem, a dzieci w wieku wczesnoszkolnym maksymalnie 2 godziny dziennie.

Fitbit Ace 3

Niestety, pandemia i zdalna nauka utrudniają stosowanie się do tych zaleceń. Z badań przeprowadzonych w 10 europejskich krajach – w tym w Polsce – wynika, że w czasie pandemii COVID-19 prawie 70% dzieci w wieku 6-18 lat przebywa przed ekranami przez ponad 2 godziny na dobę. Czas ten jest znacząco dłuższy niż przed pandemią. Dodatkowo tylko około 20% dzieci podjęło rekomendowaną ilość aktywności fizycznej w ciągu dnia. To ogromne zagrożenie dla ich zdrowia.

Fitbit Ace 3 – zachęca dzieci do aktywności

Fitbit Ace 3:

  • pomaga dzieciom rozwinąć i budować zdrowe nawyki,
  • zachęca je do aktywności i pomaga w utrzymaniu prawidłowej higieny snu.

Urządzenie motywuje dzieci żeby poświęciły 60 minut dziennie na aktywność fizyczną. Urządzenie przypomina o konieczności wykonania 250 kroków na godzinę (przypomnienia można dostosować do czasu zajęć szkolnych).

Dzieci mogą także łatwo wyznaczać własne cele zdrowotne i śledzić swoją całodzienną aktywność na jasnym i łatwym w obsłudze ekranie dotykowym. Mogą także ustawiać timery i ścigać się ze stoperem.

Urządzenie monitoruje sen, przypomina o porze spania, a także oferuje ciche alarmy.

W aplikacji Fitbit dzieci mogą łączyć się ze swoimi znajomymi i rodziną (jej członkami zatwierdzonymi przez rodziców). Ponadto mogą brać udział w przyjaznej rywalizacji poprzez wyzwania Family Face Off oraz świętować swoje sukcesy i postępy za pomocą wirtualnych odznak oraz trofeów.

Fitbit Ace 3

Fitbit Ace 3 – animowane tarcze zegara

Fitbit Ace 3 sprawia, że aktywność fizyczna staje się zabawą dzięki animowanym postaciom z tarczy zegara, które zmieniają się i rosną, gdy dzieci robią postępy w kierunku osiągnięcia celów danego dnia.

Dzięki wielu nowym animowanym tarczom zegara, przedstawiającym m.in. królika, kota, Marsjanina i statek kosmiczny, dzieci mają więcej możliwości personalizacji urządzenia i wyrażania siebie w zabawny oraz angażujący sposób. Mogą również dopasować Ace 3 do swojego indywidualnego stylu dzięki szerokiej gamie akcesoriów.

Fitbit Ace 3 będzie też pierwszym urządzeniem ubieralnym, które przeniesie na nadgarstek jedne z najbardziej ukochanych przez dzieci postaci – Minionki. Są to bohaterowie dobrze znanej na całym świecie animacji. Będzie to dzięki dwóm nowym akcesoriom – opaskom w kolorach Minionkowy Niebieski i Minionkowy Czarny z dodatkowymi funkcjami, które pojawią się już wkrótce.

Fitbit Ace 3- łatwa konfiguracja

Dzięki łatwemu i szybkiemu procesowi konfiguracji, Fitbit Ace 3 może zostać szybko sparowany z urządzeniami z systemem Android czy iOS. Dzieci mogą więc szybko zacząć korzystać z nowego gadżetu. Dzieci posiadające własne smartfony będą otrzymywać powiadomienia o połączeniach i SMS-ach bezpośrednio na nadgarstek.

Fitbit Ace 3

Żywotność baterii zasilającej urządzenie wynosi ponad tydzień.

Cena

Oficjalna sprzedaż urządzenia rozpoczęła się 15 marca 2021 r.

Urządzenie z klasycznymi, wygodnymi i bezpiecznymi silikonowymi opaskami (są wodoodporne i nie zaszkodzą im upadki), kosztuje 389 zł.

Urządzenie dostępne jest kolorze czarno-czerwonym i niebiesko-zielonym.

Silikonowe opaski z wzorami z filmu Minionki będą dostępne w cenie 149 zł.