instax Pal to najnowszy cyfrowy aparat fotograficzny od marki Instax. Jest to też pierwszy aparat cyfrowy tej marki, który mieści się w dłoni i nie jest wyposażony w drukarkę zdjęć (współpracuje z drukarkami instax Link). Dowiedz się więcej o aparacie, który wznosi fotografię na nowy i ekscytujący poziom.

Parafrazując powiedzenie sprzed kilkuset lat, można powiedzieć instax, jaki jest, każdy widzi. Większość aparatów do fotografii błyskawicznej z logo tego producenta ma kształt zbliżony do kwadratu (np. instax Square SX40) czy prostokąta, jak w przypadku instaxa mini Evo Hybrid czy instaxa mini LiPlay. Tym, co oprócz kształtu charakteryzowało aparaty sprzedawane pod marką instax, była wbudowana drukarka, dzięki której po mniej więcej 90 sekundach można było mieć gotowe zdjęcie. Chyba nikt (a przynajmniej ja) nie spodziewał się, że instax może wypuścić aparat, który tak bardzo będzie różnił się od pozostałych członków rodziny. Okazuje się, że coś jest w powiedzeniu, nigdy nie mów nigdy, bo oto światło dzienne ujrzał instax Pal, pierwszy produkt serii instax posiadający wyłącznie funkcję zrób zdjęcie.

instax Pal – zrób zdjęcie i wyślij je do aplikacji

instax Pal mieści się w dłoni (jego rozmiary to 42,3 mm x 44,4 mm x 43 mm). Zrobione za jego pośrednictwem zdjęcia można wysłać przez Bluetooth bezpośrednio na smartfon za pośrednictwem aplikacji instax Pal. Gotowe zdjęcia można zapisać w pamięci telefonu i udostępniać w mediach społecznościowych lub wydrukować przy wykorzystaniu jednej z drukarek instant Link (np. instant mini Link 2), aparatu hybrydowego instax mini Evo lub instax mini LiPlay.

instax Pal aplikacja

Oznacza to, że zdjęcia wykonane aparatem instax Pal mogą być drukowane w formatach:

 • mini,
 • square
 • i wide.

Niewielkie rozmiary aparatu pozwalają z łatwością fotografować jedną ręką, a szerokokątny obiektyw, o ogniskowej 16,25 mm (odpowiednik dla pełnej klatki) sprawia, że instax Pal świetnie nadaje się do zdjęć grupowych.

instax Pal drukarki

Fotografowanie zdalne i interwałowe

Aplikacja instax Pal pozwala użytkownikom stać się częścią obrazu. Pozwala ona na sprawdzenie kompozycji na ekranie smartfona przed zdalnym zwolnieniem migawki. Z kolei dzięki fotografowaniu interwałowym można wykonać serii zdjęć z trzysekundowymi przerwami. Zrobione zdjęcia można edytować w aplikacji i wybrać najlepszy kadr.

instax Pal fotografowanie zdalne

Animacja instax

Animacja instax to możliwość połączenia wielu ujęć w pojedynczy film wideo, w którym ta sekwencja ujęć zostanie przedstawiona w postaci zbliżonej do flipbooka (jego inna nazwa to kineograf). Animację instax można też wydrukować. Wówczas na wydruku znajdzie się kod QR, który będzie można zeskanować, żeby obejrzeć wygenerowany klip wideo.

Tryb L jak Link

Dzięki trybowi Link można połączyć aparat przez Bluetooth bezpośrednio z jedną z drukarek z serii instax Link. Po wyborze tej opcji, tak jak w przypadku innych aparatów natychmiastowych, zdjęcia będą drukowane automatycznie natychmiast po ich zrobieniu.

instax Pal

Odłączany pierścień wielofunkcyjny

Odłączany pierścień wielofunkcyjny to rozwiązanie, które może być wykorzystywane jako:

 • poręczny pasek na nadgarstek,
 • prosty wizjer
 • lub statyw pod aparat podczas zdalnego fotografowania.

To jeszcze nie wszystko. Jest też możliwość nagrania osobistego sygnału audio. Można go ustawić jako sygnał odtwarzany przed zwolnieniem migawki aparatu.

instax Pal

Aparat instax Pal dostępny jest w 5 kolorach:

 • Milky White,
 • Powder Pink,
 • Pistachio Green,
 • Lavender Blue
 • i Gem Black.

Wraz z rynkowym debiutem aparatu (5 października 2023 r.) do sprzedaży trafią także: silikonowe etui instax Pal Design Silicone Case i nowy film natychmiastowy w formacie mini „Soft Lavender”.

instax Pal – cena i dostępność

Aparat cyfrowy Fujifilm instax Pal dostępny będzie w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 459 zł za wersje kolorystyczne:

 • Milky White,
 • Powder Pink,
 • Pistachio Green
 • i Lavender Blue.

Wersja Gem Black będzie kosztować oraz 549 zł. Aparat będzie dostępny w sklepach 5 października 2023 r.

instax Pal kolory

Więcej informacji na temat aparatu dostępnych jest na stronie instax.pl.