FujiFilm zaprezentował nową drukarkę do smartfonów: instax mini Link 2. Urządzenie otrzymało różnorodne nowe i unikalne funkcje. Wśród nich trzeba wymienić możliwość personalizacji ramek, które pojawią się na odbitkach oraz tryby kolorystyczne, które pomagają podkreślić nastrój zdjęcia. Dowiedz się więcej o tej drukarce, zanim trafi do sprzedaży.

Kilka dni temu opisałem najnowszy aparat do fotografii natychmiastowej japońskiego producenta: instax mini Evo Hybrid. FujiFilm pokazał właśnie nową drukarkę, za pomocą której można drukować zdjęcia zrobione przy pomocy aparatu fotograficznego. I to nie tylko z tego, z którego korzysta większość z nas (wbudowanego w smartfon), ale też np. bezlusterkowca. To instax mini Link 2.

instax mini Link 2 nie jest pierwszym podejściem producenta do drukarek fotograficznych. W jego ofercie można znaleźć trzy inne takie urządzenia: instax mini Link, instax SHARE SP-3 i instax link WIDE. Każdą z nich można załadować innym z filmów wykorzystywanych w aparatach instax: mini (w drukarce instax mini Link), square (w drukarce instax SHARE SP-3) i wide (w drukarce instax link WIDE). Drukarkę instax SHARE SP-3 można połączyć przez Wi-Fi nie tylko do smartfona, ale też do kompatybilnego aparatu FujiFilm z serii X.

instax mini Link 2 - drukowanie ze smartfona

Co warto wiedzieć o drukarce instax mini Link 2?

Lekka, przenośna i szybka

Drukarka instax mini Link 2 jest kompaktowa.Jej wymiary to 91,9 mm × 36,4 mm × 124,8 mm) i lekka (bez pakietu filmów waży około 210 g). Jej obudowa ma prążkowaną fakturę. Pierwszą odbitkę może wydrukować już w około 15 sekund. Urządzenie posiada wsparcie dla drukowania ciągłego. Na jednym ładowaniu akumulatora może wydrukować około 100 odbitek mini instax, łącząc się ze smartfonem lub aparatem fotograficznym FujiFilm X-S10 za pośrednictwem Bluetooth.

instax mini Link 2 - drukowanie z aparatu fotograficznego

Z możliwością personalizacji odbitek

Z drukarką współpracuje aplikacja instax mini Link 2. Oferuje ona użytkownikom zestaw specjalnie zaprojektowanych ramek. Można nałożyć je na wybrane zdjęcie, żeby uzyskać niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju odbitkę natychmiastową instax.

Można wybrać jeden z dwóch dostępnych trybów kolorystycznych:

  • instax-Rich (tryb bogatej kolorystyki), który zapewnia głębszą, wzmocnioną kolorystykę zdjęcia
  • lub instax-Natural, który pozwala zachować bliższy oryginałowi wygląd fotografii.

Zdjęcia zrobione smartfonem można wzbogacić za pomocą filtrów artystycznych lub poprzez regulację jasności, kontrastu i poziomu nasycenia barw. Aplikacja daje też możliwość połączenia na jednej odbitce instax do ośmiu zdjęć w postaci kolażu.

Kolejną funkcjonalnością drukarki instax mini Link 2 jest instaxAiR. Wynosi ona interaktywność i możliwości personalizacji na zupełnie nowy poziom. Pozwala, aby drukarka stała się narzędziem do rysowania „w powietrzu” i nakładania stworzonych w ten sposób efektów bezpośrednio na odbitkę.

instaxAiR pozwala na dodawanie różnorodnych elementów graficznych do drukowanych odbitek (np. dymków, płatków, neonów, farby w sprayu czy brokatu). Wystarczy trzymać drukarkę w ręce z wciśniętym przyciskiem wyboru funkcji tak, by znajdująca się na bocznej ściance dioda była skierowana na zewnątrz i zacząć rysować w powietrzu. To, co zostanie narysowane pojawi się następnie na podglądzie wydruku w aplikacji. Kiedy użytkownik będzie zadowolony ze swojego dzieła, stworzony rysunek znajdzie się również na wydrukowanej odbitce.

Można także nagrać wideo dokumentujące powstawanie rysunku i udostępnić tę chwilę jako kod QR wydrukowany na odbitce. Kod QR wystarczy potem zeskanować, aby obejrzeć wideo, pobrać filmik lub udostępnić go w mediach społecznościowych.

instax mini Link 2

Nowy typ filmu natychmiastowego

Wraz z drukarką zadebiutuje nowy typ filmu natychmiastowego: instax mini Spray Art Instant Film. Film charakteryzuje się wzorami w postaci kolorowych, tęczowych i odbijających światło smug naniesionych farbami w sprayu. Jest idealnym uzupełnieniem funkcji instaxAiR. Może też być zabawą samą w sobie, która sprawi, że każde zdjęcie będzie jeszcze bardziej przyciągało wzrok dodatkowymi kolorami. Ten film sprzedawany w Europie od 22 czerwca 2022 r., w rekomendowanej przez producenta cenie detalicznej 9,99 euro.

instax mini Link 2 będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych:

  • Soft Pink (różowy),
  • Clay White (biały)
  • i Space Blue (niebieski).

Sprzedaż drukarki w Europie rozpocznie się 22 czerwca 2022 r. Cena rekomendowana to 619 zł.

Więcej na temat drukarki można znaleźć na stronie producenta.

Comments

Comments are closed.