Fitbit Sense 2, Fitbit Versa 4 i Fitbit Inspire 3. To trzy nowe urządzenia ubieralne, które niedawno zaprezentowała firma Fitbit. Jakie zmiany i nowości przyniosą te zegarki? Przekonaj się!

Kilka dni temu Fitbit pokazał dwa nowe smartwatche: Fitbit Sense 2 i Fitbit Versa 4 oraz nową wersję trackera: Fitbit Inspire 3. Sprawdziłem, co przyniosły nowe urządzenia.

Fitbit Sense 2

Pierwsza generacja Fitbita Sense zadebiutowała 2 lata temu. Co nowego przyniosła nowa odsłona tego zegarka? Pod względem rozmiarów nic się nie zmieniło. Wysokość i szerokość tego smartwatcha nie zmieniła się. Wynosi 40 x 40 mm. Fitbit Sense 2 za to jest szczuplejszy od poprzednika. Jego grubość wynosi 11,2 mm, co sprawia, że jest to jeden z najcieńszych tego typu urządzeń na rynku. Nowy model flagowca jest także lżejszy: waży 24 g (waga Fitbita Sense pierwsza generacji to 30 g).

Fitbit Sense 2

Co prawda rozmiar obudowy nie zmienił się, ale producent zdecydował się na zastąpienie przycisku haptycznego zwykłym przyciskiem, wystający z obudowy.

Fitbit Sense 2 jeszcze bardziej rozwija narzędzia do śledzenia stresu. Jest to możliwe dzięki nowemu czujnikowi Body Response, który służy do śledzenia ciągłej aktywności elektrodermalnej (cEDA) w celu całodziennego zarządzania stresem bezpośrednio z nadgarstka.

Fitbit Sense 2 wykorzystuje parametry takie jak tętno, jego zmienność i temperatura skóry, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć kiedy Twoje ciało doświadcza potencjalnych oznak stresu. W ten sposób możesz być świadomy potencjalnych czynników wywołujących stres i stworzyć praktykę radzenia sobie z nim, aby z czasem budować swoją odporność. Po powiadomieniu Body Response, Sense 2 zaleca różne sposoby radzenia sobie ze stresem w danej chwili, w tym rejestrowanie nastroju, ćwiczenia oddechowe, czy sesje mindfulness prosto z  nadgarstka lub w aplikacji Fitbit.

Fitbit Sense 2

Oprócz czujnika Body Response, smartwatch jest wyposażony także w inne czujniki, które zapewniają całościowy obraz ogólnego stanu zdrowia. Producent zastosował technikę, która zamienia metal w parę. Pozwala to zintegrować metalowe elektrody tych czujników bezpośrednio z szybą wyświetlacza urządzenia.

Fitbit Versa 4 – skupiony na fitnessie

Fitbit Versa 4 jest zegarkiem skupionym na fitnessie. Jego użytkownik może wybierać spośród ponad 40 trybów ćwiczeń, wśród nich są dostępne także nowe opcje, takie jak

 • HIIT,
 • podnoszenie ciężarów,
 • CrossFit
 • i taniec.

Do tego trzeba jeszcze dodać ponad 1 tys. treningów i sesji mindfulness dostępnych w Fitbit Premium.

Fitbit Versa 4

Premium daje dostęp do funkcji Codziennej Gotowości która pomoże Ci dowiedzieć się, kiedy starać się bardziej, a kiedy odpocząć.

Co najmniej 6 dni pracy na jednym ładowaniu baterii

Zarówno Sense 2, jak i Versa 4 pracuję na jednym ładowaniu baterii przez co najmniej 6 dni. Co więcej, 12 minut ładowania wystarczy na 1 dzień pracy.

Zaawansowane narzędzia do śledzenia snu

Oba modele wyposażone są w zaawansowane narzędzia do śledzenia snu. Wśród nich jest nowa funkcja dostępna dla subskrybentów Premium: Profil snu. Wykorzystuje ona 10 wskaźników, żeby pokazać, jakim typem śpiocha jesteś, znaleźć kluczowe wzorce i pomóc poprawić jakość snu.

Możesz również zobaczyć, jak dobrze Twoje ciało radzi sobie ze stresem dzięki wynikowi zarządzania stresem.

Kompatybilność z Androidem i iOS

Zarówno Sense 2, jak i Versa 4 są kompatybilne ze smartfonami z Androidem i iOS. Oba zegarki są wyposażone w inteligentne funkcje. Wśród nich są:

 • rozszerzone aplikacje i powiadomienia tekstowe,
 • alerty,
 • inteligentne odpowiedzi (tylko Android)
 • i wiele innych.

Mając na nadgarstku Sense 2 lub Versa 4 nie trzeba zabierać ze sobą portfela. Oba modele wspierają płatności Fitbit Pay (dostępne są w Alior Banku, Banku Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, mBanku, Nest Banku, Santander Banku Polska oraz w dwóch grupach zrzeszających banki spółdzielcze: BPS i SGB). To nie wszystko. Wkrótce dostępny będzie Google Wallet, co oznacza, że nowymi zegarkami będzie można płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności Google Pay. Ponadto już wkrótce użytkownicy tych zegarków będą mieć dostęp do Map Google.

Fitbit Inspire 3

Trzecią nowością jest opaska fitness: Fitbit Inspire 3. To następna generacja urządzenia służącego do śledzenia zdrowia i kondycji, pomagająca w pracy nad samym sobą i swoim samopoczuciem bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.

Fitbit Inspire 3

To łatwy sposób na śledzenie przez 24 godziny na dobę takich kluczowych wskaźników jak m.in.:

 • aktywność,
 • tętno,
 • sen
 • czy poziom stresu.

Urządzenie ma lekką, cienką obudowę, kolorowy ekran dotykowy i baterię wystarczającą na 10 dni (w zależności od sposobu użytkowania).

Motywacja do ruchu

Dzięki Inspire 3 można śledzić całą aktywność fizyczną, automatycznie śledząc minuty spędzone w strefie spalania tłuszczu, redukcję kalorii, trasę treningu, tętno i kroki.

Fitbit Inspire 3

Zegarek będzie również subtelnie doradzać i przypominać o ruchu w ciągu dnia. Podczas wykonywania treningu, umożliwia obserwowanie tętna aby zobaczyć, kiedy jesteś w strefie spalania tłuszczu, cardio lub w strefie maksymalnego tętna, co pozwala na stałe monitorowanie rezultatów ćwiczeń.

Lepszy sen – mniejszy stres

Inspire 3 ułatwia także śledzenie wszystkich statystyk z poziomu jednego urządzenia. Dzięki temu można zobaczyć jak aktywność i sen wpływają na poziom stresu i odwrotnie. Zakładając urządzenie do spania, uzyskasz wgląd w jakość swojego snu dzięki funkcjom Fazy Snu i Oceny Snu. Można ustawić przypomnienia informujące o której powinieneś się położyć spać, alarm SmartWake, który obudzi Cię o takiej porze, abyś czuł się wypoczęty, lub monitorowanie oddechu, aby z czasem poprawić jakość swojego snu.

Fitbit Inspire 3 daje wgląd w twoje parametry zdrowotne i fizyczne, a także wskazówki podpowiadające co można zrobić, aby osiągnąć wyższe cele. W aplikacji mobilnej dostępne są sesje fitness, porady i nowe wyzwania, które są automatycznie dostosowywane do użytkownika. Można zwiększyć swoje postępy korzystając z aplikacji do rejestrowania informacji o stężeniu glukozy we krwi, nawodnieniu, cyklu menstruacyjnym i odżywianiu, aby uzyskać kompleksowy wgląd w kwestie swojego zdrowia i zachować motywację, łącząc się z przyjaciółmi i rodziną i rzucając im wyzwania.

Zaprojektowany dla wygody oraz komfortu

Fitbit Inspire 3 jest bardzo cienki, cechuje go nowoczesny design, a także ma najdłuższy czas pracy na baterii spośród wszystkich produktów tego producenta. Dodatkowo, model ten jest wodoodporny do głębokości 50 metrów i jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych.

Fitbit Sense 2, Fitbit Versa 4 i Fitbit Inspire 3 – ile trzeba za nie zapłacić?

Za Fitbita Sense 2 trzeba zapłacić 1 499 zł. Fitbit Versa 4 został wyceniony na 1 149 zł, a Fitbit Inspire 3 – na 499 zł. Urządzenia można już zamawiać w przedsprzedaży na stronie internetowej producenta. Ich regularna sprzedaż rozpocznie się jesienią.

Sense 2 jest dostępny w trzech zestawieniach kolorystycznych:

 • Shadow Grey/Graphite Aluminium,
 • Lunar White/Platinum Aluminium,
 • Blue Mist/Soft Gold Aluminium.

Versa 4 dostępna jest w czterech zestawieniach kolorystycznych:

 • Black/Graphite Aluminium,
 • Waterfall Blue/Platinum Aluminium,
 • Pink Sand/Copper Rose Aluminium,
 • Beet Juice/Copper Rose Aluminium.

Z kolei Inspire 3 można zamówić w jednym z trzech zestawień kolorystycznych:

 • Midnight Zen/Black,
 • Lilac Bliss/Black,
 • Morning Glow/Black.

Niezależnie od modelu pierwszy kolor oznacza barwę paska, a drugi: koperty.