W sprzedaży znalazł się właśnie nowy inteligentny zegarek dla aktywnych. Xiaomi Watch S1 Active oferuje ponad 117 trybów sportowych, rejestruje podstawowe parametry zdrowotne, po pełnym naładowaniu jego bateria wytrzymuje 12 dni typowej aktywności. Zegarek obsługuje także płatności mobilne Xiaomi Pay. Dowiedz się o nim więcej!

W styczniu 2021 r. Xiaomi pokazało Xiaomi Mi Watcha, rozsądnie wycenionego smartwatcha, który oferował swoim posiadaczom więcej możliwości niż popularne opaski z serii Mi Smart Band (był m.in. wyposażony w GPS). Teraz chiński producent poszedł o krok dalej i zaproponował nowy inteligentny zegarek: Xiaomi Watch S1. To ubieralne urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach: sportowej S1 Active i w bardziej eleganckim wydaniu, nazwanym po prostu S1. Na półki sklepowe trafiła właśnie pierwsza wersja. Sprawdziłem, czym charakteryzuje się Xiaomi Watch S1 Active.

Xiaomi Watch S1 Active - lifestyle

Monitoruj aktywność sportową i parametry zdrowotne z Xiaomi Watch S1 Active

Urządzenie obsługuje: 117 trybów sportowych. Wśród nich są m.in. bieganie, jazda na rowerze, chodzenie, pływanie, oraz takie dyscypliny jak np. joga, trekking czy tenis.

Zegarek rejestruje także najważniejsze parametry zdrowotne użytkownika. Wśród nich są m.in.:

  • nasycenie krwi tlenem (SpO2),
  • tętno,
  • poziom stresu,
  • jakość snu.

Urządzenie informuje też o czasie niezbędnym do pełnej regeneracji po odbyciu ostatniego treningu.

Co najmniej 12 dni na jednym ładowaniu baterii

Przy pełnym naładowaniu, bateria (jej pojemność to 470 mAh) wystarcza na 12 dni typowego użytkowania lub do 24 dni w trybie obniżonego zużycia energii. Zegarek obsługuje też ładowanie magnetyczne. 

Xiaomi Watch S1 Active - sport

Śledź swoje treningi dzięki GPS i płać zbliżeniowo dzięki modułowi NFC

Xiaomi Watch S1 Active jest wyposażony w dwuzakresowy GPS. Sprawia to, że podczas treningu na dworze zegarek zawsze śledzi trasę biegu. Jest także wodoodporny do 5 atmosfer. Nie trzeba się więc obawiać przypadkowego zachlapania, potu czy zanurzenia w wodzie.

Smartwatch obsługuje połączenia Bluetooth. Dzięki temu, że jest wyposażony jest w mikrofon i głośnik, umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych. Zegarek jest też drugim urządzeniem ubieralnym Xiaomi (po opasce Mi Smart Band 6 NFC) obsługującym płatności zbliżeniowe NFC. Oferuje także wsparcie asystenta głosowego Amazon Alexa.

Xiaomi Pay

Trenuj z Xiaomi Watch S1 Active i zapisuj wyniki treningów w Stravie

Zegarek działa z aplikacją mobilną Mi Fitness. Ale to nie wszystko – smartwatch współpracuje także z platformami Strava i Apple Health. Dane treningowe przenoszone są do obu platform automatycznie przez aplikację Mi Fitness.

Xiaomi Watch S1 Active – dane techniczne

Dane techniczne zegarka znajdziesz w tabeli

EkranAMOLED o przekątnej 1,43 cala, rozdzielczości 466 × 466 px i częstotliwości odświeżania 60 Hz
Funkcjeczujnik geomagnetyczny, czujnik tętna, czujnik tętna PPG, dual GPS, asystent oddechu, monitorowanie stresu, 117 trybów treningowych, czujnik atmosferyczny, całodobowe monitorowanie stężenia tlenu we krwi, połączenia telefoniczne przez Bluetooth
ŁącznośćNFC Bluetooth 5.2 Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz
BateriaPojemność 470 mAh, żywotność: 12 dni typowego użytkowania 24 dni w trybie oszczędzania energii, do 30 godzin w trybie GPS
Rozmiary i wagawysokość: 47,3 mm, szerokość: 46,5 mm, grubość: 11 mm, waga: 36,3 g
Waga36,3 g
Dodatkowe informacjeżyroskop, akcelerometr, czujnik światła otoczenia, Alexa, asystent głosowy, indeks zdrowia, alarm nietypowego tętna

Xiaomi Watch S1 Active jest dostępny w trzech kolorach: Moon White, Ocean Blue i Space Black.

Zegarek jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Jego cena detaliczna to 799 zł. W sprzedaży pojawił się już także Xiaomi Watch S1, którego koperta jest wykonana ze stali nierdzewnej. Ten model jest dostępny z paskiem skórzanym lub wykonanym z fluoroelastomeru. Cena detaliczna tej wersji zegarka wynosi 1 049 zł. Wysyłka tej wersji rozpocznie się po 5 maja.