W Polsce debiutuje flagowiec OPPO, model Find X5 Pro. Ten topowy smatrfon charakteryzuje się zaawansowanymi możliwościami fotograficznymi i wideo, futurystycznym designem oraz jakością klasy premium. Dowiedz się o nim więcej!

Kiedy na początku 2019 r. OPPO wchodziło do Polski, to jednym ze smartfonów zaprezentowanych podczas uroczystej gali, był OPPO Find X. Niestety, modele z tej serii nie były dostępne w oficjalnej dystrybucji OPPO. Właśnie się to zmieniło. Na polskim rynku debiutuje flagowy model producenta: OPPO Find X5 Pro. Czym charakteryzuje się ten smartfon? Sprawdźmy to!

OPPO Find X5 Pro - tył obudowy

Futurystyczny design i jakość klasy premium

Tylna obudowa OPPO Find X5 Pro została wykonana z jednej tafli szkła, która oblewa wyspę z aparatami fotograficznymi. Ceramiczny panel tylny charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem trwałości. Jest dwa razy trwalszy, niż jakikolwiek konwencjonalny panel szklany i dwukrotnie skuteczniej rozprasza ciepło.

Smartfon jest także odporny na zachlapania, wodę i kurz zgodnie z normą IP68.

Wyświetlacz smartfona to delikatnie zakrzywiony po bokach ekran AMOLED LTPO o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości WQHD+ (3 216 x 1 440 px), który w 100% pokrywa szeroką gamę kolorów P3. Dziesięciobitowy ekran smartfona jest w stanie wyświetlić miliard kolorów, tworząc płynne przejścia tonalne i kolorystyczne, ukazując pełną głębię i zakres, nawet przy najbardziej subtelnych różnicach kolorystycznych.

OPPO Find X5 Pro - wersje kolorystyczne

OPPO Find X5 Pro – ulepszone możliwości fotograficzne

OPPO, przy tworzeniu serii Find X5, korzystało z doświadczenia legendarnej marki Hasselblad. Trzyletnia współpraca z producentem aparatów fotograficznych ma na celu rozwój zdolności fotograficznych sztandarowej serii smartfonów Find X. W OPPO Find X5 Pro wprowadzony został system odwzorowania barw Hasselblad, który można uruchomić w trybie Pro. Ponadto smartfon został wyposażony w kreatywne filtry, dzięki którym zdjęcia zrobione smartfonem będą naturalne i profesjonalne.

OPPO Enco Free 2 – poznaj wyjątkowe słuchawki TWS

Dzięki autorskiemu układowi NPU – MariSilicon X oraz matrycom IMX766, nocne nagrywanie filmów zyskuje zupełnie nową jakość. Specjalny algorytm wykrywa i redukuje szumy w każdej klatce, zachowując przy tym wszystkie szczegóły i naturalne odzwierciedlenie kolorów. W rezultacie otrzymujemy czterokrotną poprawę rozdzielczości nocnego wideo oraz zmniejszenie szumów. Funkcja wideo 4K Ultra Night jest po raz pierwszy dostępna na telefonie z systemem Android.

OPPO Find X5 Pro – najmocniejszy flagowiec OPPO

Sercem smartfona jest procesor Snapdragon 8 Gen 1, który zapewnia płynność działania urządzenia nawet podczas wymagających zadań, działania aplikacji czy gier.

OPPO Find X5 Pro jest wyposażony w podwójne ogniwo, którego sumaryczna moc wynosi 5 000 mAh. Dzięki autorskiej technologii szybkiego ładowania SUPERVOOC TM 80W telefon można naładować do pełna w zaledwie 35 minut, a w 50% zaledwie w 12 minut. Bezprzewodowa funkcja ładowania AIRVOOC TM 50W umożliwia naładowanie baterii w ciągu 47 minut.

OPPO Find X5 Pro - ładowanie

Smartfon jest także w system Battery Health Engine, który zapewnia jej odpowiednie działanie bez ubytku mocy, nawet do 1 600 cykli ładowania.

OPPO Find X5 Pro z przodu i z tyłu

Telefon jest:dostępny w dwóch kolorach: białym (Ceramic White) i czarnym (Glaze Black). Jego cena wynosi 5 999 zł. W zamian za tę kwotę dostajemy urządzenie z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane.