Toyota C-HR GR Sport to nowa, jeszcze bardziej wyrazista wersja modelu C-HR, który zadebiutował w 2016 r. Dowiedz się o niej więcej!

Toyota C-HR, dynamiczny crossover, łączący atrakcyjny wygląd z pewnym prowadzeniem, jest obecna na rynku od 2016 r. Jej gama modelowa zostanie w 2021 r. odświeżona przez dwie wersje wyposażeniowe:

 • Odmiana GR Sport inspirowana modelami z linii GR oraz barwami TOYOTA GAZOO Racing, czyli motorsportowego działu Toyoty. Model ma jeszcze bardziej dynamiczny wygląd zewnętrzny i bardziej zdecydowany charakter wnętrza.
 • Z kolei wersja Executive jest wariantem bardziej eleganckim. Oferuje on wyjątkowe kompozycje dwukolorowego nadwozia, nowe 18-calowe felgi aluminiowe, a także opcjonalną tapicerkę Leather Beige dostępną w pakiecie VIP.

Cała gama Toyoty C-HR została wyposażona w najnowszą wersję układu Toyota Safety Sense. Został on wzbogacony o nowe systemy bezpieczeństwa czynnego.

Toyota C-HR GR Sport

Toyotę C-HR w wersji GR Sport wyróżnia specjalnie zaprojektowany pas przedni z logo marki umieszczonym na czarnym tle. Także logo Toyoty umieszczone na klapie bagażnika zostało umieszczone na czarnym tle.

Toyota C-HR GR Sport
Toyota C-HR GR Sport

Auto wyróżniają też:

 • przyciemnione wnętrza kloszy lamp,
 • środkowa część przedniego zderzaka oraz otoczenie lamp przeciwmgielnych wykończone w kolorze Piano Black,
 • grill w kolorze ciemnego chromu,
 • nowy spojler przedni o agresywnych liniach,
 • otoczenie tylnych świateł w kolorze Piano Black,
 • specjalnie zaprojektowana dla tego modelu dolna część tylnego zderzaka.

Całość uzupełnione jest przez logo GR Sport.

Toyota C-HR GR Sport
Toyota C-HR GR Sport

Wersja GR Sport dostępna jest w siedmiu wyjątkowych dwukolorowych wersjach kolorystycznych. Wśród nich tym w zupełnie nowym połączeniu szarego lakieru Dynamic Grey z czarnym dachem.

Toyota C-HR GR Sport – wnętrze

Deska rozdzielcza Toyoty C-HR w wersji GR Sport jest wykończona listwą dekoracyjną w kolorze Cool Silver. Skórzane fotele z elementami alcantary są przeszywane czerwoną i szarą nicią – to bezpośrednia inspiracja kolorystyką serii GR.

Toyota C-HR GR Sport
Toyota C-HR GR Sport – wnętrze

Przeszycia czerwoną nicią znajdują się także przy lewarku zmiany biegów.

Do tego dochodzą:

 • logotypy GR Sport,
 • przycisk Start z logo GR,
 • animacja ekranu TFT z akcentami GR
 • a także kierownica obszyta perforowaną skórą.

Toyota C-HR GR Sport – wyposażenie

Toyota C-HR GR Sport wyposażona jest w:

 • przyciemniane tylne szyby,
 • inteligentny kluczyk,
 • przednie światła wykonane w technologii LED,
 • automatycznie składane lusterka, podgrzewane przednie fotele
 • oraz elektryczną regulację fotela kierowcy.
Toyota C-HR GR Sport – przycisk START/STOP z logo GR

Na liście opcji znajdziesz:

 • system nawigacji satelitarnej Toyota Touch 2 with GO
 • oraz wyjątkowy system Premium Audio JBL z 8 głośnikami i subwooferem (znajdziesz go też np. w Toyocie RAV4).

Toyota C-HR GR Sport – prowadzenie

GR Sport jeździ na oponach przygotowanych dla tego modelu opony. Ma także przeprojektowane zawieszenie i układ kierowniczy. Wykorzystują one jeszcze lepiej potencjał podwozia i oferują dynamiczne prowadzenie przy zachowaniu poziomu komfortu, z którego słynie cała gama Toyoty C-HR.

Nowe opony Continental Premium Contact 6 (225/45), zwiększają przyczepność przedniej osi i sztywność na zakrętach. Skutkuje to większą stabilnością na drodze i mniejszą podsterownością. Nowe opony są lżejsze niż obecne ogumienie niższych wersji wyposażeniowych. Zapewniają przy tym ten sam poziom oporów toczenia i nie wpływają na zwiększenie zużycia paliwa i emisji CO2.

Rozbudowane systemy Toyota Safety Sense

Wszystkie Toyoty C-HR z roku modelowego 2021 będą wyposażone w najnowszą wersję zestawu technologii bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Do układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) zostało dodanych kilka nowych funkcji. Należy do nich:asystent kierowania (ESA), który jest połączony z funkcją wykrywania pieszych w dzień oraz z układem zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (ITA).

ITA ostrzega dźwiękiem i znakiem graficznym na ekranie TFT, a także automatycznie hamuje, gdy kierowca, skręcając w lewo lub w prawo, może zderzyć się z nadjeżdżającym autem lub nadchodzącym pieszym.

Logo GR na tapicerce

Nowa Toyota C-HR będzie wyposażona także w asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA). System ten ocenia, czy istnieje ryzyko niekontrolowanej zmiany pasa ruchu, i w razie potrzeby odpowiednio ingeruje w układ kierowniczy.

Nowe systemy wsparcia kierowcy i bezpieczeństwa czynnego zawierają też działający w pełnym zakresie prędkości adaptacyjny tempomat (ACC). W połączeniu z systemem odczytywania znaków drogowych tworzy on inteligentny adaptacyjny tempomat IACC. System ten, za zgodą kierowcy, automatycznie dostosowuje prędkość do wartości umieszczonych na znakach drogowych.

Toyota C-HR Executive

Toyota C-HR w wersji Executive debiutuje w dwóch nowych dwukolorowych kompozycjach. Paleta kolorów została rozszerzona o zupełnie nowy lakier – Oxide Bronze.

Standardem są także nowe 18-calowe felgi aluminiowe o 10 podwójnych ramionach. W opcji (w pakiecie VIP) dostępna jest tapicerka skórzana w wariancie Leather Beige z elektrycznie sterowanym fotelem kierowcy.

Sprzedaż Toyoty C-HR w wersji GR Sport rozpocznie się w styczniu 2021 r. Odświeżona wersja Executive jest dostępna w salonach od listopada 2020 r.