W Polsce zadebiutował nowy smartfon: OPPO Reno 8T. Tym, co go wyróżnia, jest główny aparat portretowy z matrycą 100 megapikseli oraz funkcja mikroskopu z czterdziestokrotnym przybliżeniem. OPPO Reno 8T to również nowa wersja autorskiego rozwiązania OPPO Glow i najwyższej jakości ekoskóry. Poznaj bliżej tego smartfona.

OPPO Reno 8T – możliwości fotograficzne

OPPO Reno 8T to pierwszy telefon z serii Reno, który został wyposażony w obiektyw portretowy 100 megapikseli z Trybem Auto 12 megapikseli oraz dedykowaną matrycą OVA 0B40. Takie połączenie gwarantuje szczegółowość portretów: zarówno indywidualnych, grupowych, jak i krajobrazowych. Użytkownicy mogą również dzięki temu dowolnie kadrować zdjęcia, a ich fragmenty zachowają dużą wyrazistość.

OPPO Reno 8T aparat

Na tylnej ściance znajduje się też mikroobietyw z funkcją mikroskopu pozwalającą na dwudziesto- lub czterdziestokrotne powiększenie obiektów oraz oczko do robienia zdjęć z głębią ostrości. Mikroobiektyw Reno 8T pozwoli uchwycić elementy, które zwykle są niewidzialne dla ludzkiego oka.

Z przodu został umieszczony aparat do selfie o rozdzielczości 32 megapikseli.

Użytkownicy telefonu mogą także korzystać z szeregu wbudowanych funkcji do kreatywnej fotografii. Wśród których są:

 • AI Portrait Super Resolution,
 • Bokeh Flare Portrait,
 • selfie HDR,
 • retusz wizerunku SI
 • i Flash Snapshot znane z poprzednich modelów serii Reno.

OPPO Reno 8T— design

Telefon jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych:

 • Pomarańczowym (Sunset Orange)
 • oraz czarnym (Midnight Black).

Wersja pomarańczowa jest pokryta ekoskórą (ang. Fiberglass-Leather Design). Była ona również zastosowana w modelu Reno 7. Jednak w stosunku do poprzedniego modelu, w Reno 8T zostały usunięte plastikowe krawędzie, a dzięki temu konstrukcja jest lżejsza i cieńsza. Ponadto zaokrąglone krawędzie oraz ozdobny, tłoczony szew wokół aparatów, znany z galanterii skórzanej wysokiej klasy, nadają urządzeniu wygląd premium.

OPPO Reno 8T

Z kolei na wersji czarnej zastosowane zostało autorskie wykończenie OPPO Glow. W nowym wydaniu wyróżnia go gładkość oraz bardziej szczegółowa faktura. Zachowane zostało matowe wykończenie obudowy, na której nie widać odcisków palców. Wokół aparatów umieszczona jest błyszcząca otoczka odbijająca światło.

Na tylnej ściance OPPO Reno 8T znajduje się Orbit Light, czyli dioda powiadomień, która okala tylny obiektyw aparatu. Dioda świeci w ośmiu różnych kolorach:

 • czerwonym,
 • pomarańczowym,
 • żółtym,
 • zielonym,
 • niebieskim,
 • cyjanowym,
 • fioletowym
 • lub białym.

Każdy kolor może być przypisany do konkretnej funkcji np. powiadomień czy ładowania.

OPPO Reno 8T jest bardzo lekki i cienki. Czarny wariant waży 180 g, a jego grubość to 7,80 mm. Natomiast waga pomarańczowego telefonu to 183 g, a jego grubość to 7,85 mm.

Wydajność, bateria i ekran

OPPO wyposażyło Reno 8T w Dynamic Computing Engine. Dzięki zastosowaniu autorskiego rozwiązania, w tle, bez utraty szybkości, może działać jednocześnie 25 aplikacji. OPPO Reno 8T to również czteroletnia ochrona płynności. Potwierdza to test przeprowadzony przez OPPO Labs, podczas którego smartfon został zbadany pod kątem ocenienia płynności w takich obszarach, jak szybkość uruchamiania aplikacji i czas reakcji.

Sercem telefonu jest ośmiordzeniowy procesor Helio G99. Źródłem energii jest bateria o pojemności 5 000 mAh i w funkcję szybkiego ładowania SUPERVOOC 33 W. Dzięki niej możliwe jest naładowanie smartfona od 0 do 100% w nieco ponad godzinę. Pięć minut ładowania zapewnienia energię na dwie godziny rozmów.

OPPO Reno 8T

W Polsce jest dostępny model z 8 GB RAM i 128 GB miejsca na dane. Pamięć można rozszerzyć przy pomocy karty SD o pojemności do 2 TB.

OPPO Reno 8T ma wyświetlacz AMOLED o wielkości 6,4 cala z częstotliwością odświeżania o 90 Hz i certyfikatem SGS eye care. Ponadto smartfon został wyposażony w podwójny głośnik stereo oraz tryb Ultra Volume, który pozwala na zwiększanie głośności nawet o dodatkowe 40%.

System operacyjny

Smartfon, który trafił na polski rynek jest wyposażony w najnowszą odsłonę systemu ColorOS 13. Autorski system ma szereg funkcji ułatwiających rozrywkę oraz codzienną pracę. Dzięki Always-On-Display użytkownicy mogą kontrolować słuchanie muzyki z aplikacji Spotify bez odblokowywania telefonu. Funkcja Tłumaczenia ekranowego, wbudowana w Google Lens, pozwala na tłumaczenie tekstu poprzez kliknięcie menu znajdującego się w pasku bocznym, bez konieczności przełączania się między aplikacjami.

OPPO Reno 8T

W najnowszej wersji ColorOS zaktualizowany został również szereg funkcji dotyczących bezpieczeństwa i prywatności. Prywatny sejf został zaktualizowany, tak aby zmniejszyć ryzyko utraty lub ujawnienia danych chronionych hasłem. Ponadto wszystkie zdjęcia, filmy i inne pliki są szyfrowane i przechowywane w prywatnym katalogu.

Dostępność na rynku

OPPO Reno 8T kolory

OPPO Reno 8T w Polsce będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: pomarańczowej i czarnej. Od 1 lutego 2023 r. model będzie można kupić w sklepach internetowych i partnerskich sieciach detalicznych OPPO w cenie 1 699 zł oraz u wybranych operatorów komórkowych.