Instax Square SQ40 to nowy aparat do fotografii natychmiastowej, który właśnie pojawił się w ofercie Fujifilm i powiększył rodzinę Instax. Wraz z nim debiutuje nowy film natychmiastowy: Instax Square Sunset oraz nowa wersja kolorystyczna aparatu Instax Mini Evo.

Obchodząca właśnie dwudzieste piąte urodziny marka Instax wprowadziła właśnie na rynek nowego przedstawiciela linii aparatów do fotografii natychmiastowej Square: model SQ40 (dotychczas kwadratowe zdjęcia można było robić aparatem Square SQ1). Wraz z nim zadebiutował nowy wariant filmu natychmiastowego: Instax Square Sunset. Odbitki wykonane na filmie Sunset charakteryzują się ramkami o miękkich odcieniach kolorów, które mają kojarzyć się z łagodnymi i spokojnymi zachodami słońca.

Instax Square SQ40 – funkcja automatycznej ekspozycji

Funkcja automatycznej ekspozycji, która jest uruchamiana w SQ40 po wciśnięciu spustu migawki

  • automatycznie określa poziom światła zastanego
  • i optymalnie dobiera czas ekspozycji i siłę błysku lampy błyskowej,

uwzględniając warunki, zastane przy fotografowanej scenie. Dlatego też nawet początkujący, mniej doświadczeni użytkownicy aparatów Instax mogą wykonywać zdjęcia poprawnie naświetlone i wysokiej jakości. Instax Square SQ40 dla każdego kadru automatycznie dobierze odpowiednie parametry ekspozycji, bez względu na zastane warunki oświetleniowe, zarówno we wnętrzach, jak i w plenerze.

Instax Square SQ40

Tryb Selfie dla szybszych i łatwiejszych autoportretów

Po przekręceniu obiektywu aparatu, jego użytkownicy mogą aktywować tryb Selfie, który idealnie nadaje się do wykonywania autoportretów i ujęć w zbliżeniu.

Instax Square Sunset – nowy film natychmiastowy

Rynkowemu debiutowi aparatu Instax SQ40 towarzyszy wprowadzenie nowego filmu natychmiastowego Instax Square Sunset. Inspiracją dla jego opracowania była łagodna gradacja kolorów pojawiających się na niebie podczas zachodu słońca. Nowy film będzie dostępny w postaci pojedynczego pakietu zawierającego 10 odbitek.

Instax Square SQ40

Instax Square SQ40 – specyfikacja

Obiektyw2 elementy w 2 grupach
ogniskowa 66,75 mm, jasność 1:12,6
Wizjerlunetkowy (odwrócony wizjer Galileusza), 0,4 x, z oznaczeniem punktu celowania
EkspozycjaProgramowana migawka elektroniczna, od 1/2 sek. do 1/400 sek.
Synchronizacja z długim czasem naświetlania w słabych warunkach świetlnych
Automatyczna, Lv 5.0 do 15.5 (ISO 800)
Lampa błyskowaBłysk przy każdorazowym wyzwoleniu migawki (automatyczny pomiar światła), czas ładowania: 7,5 sek. lub krócej (przy użyciu nowych baterii).
Skuteczny zasięg błysku: 0,3 m do 2,2 m
Tryby fotografowaniaStandard, Tryb selfie
Zakres ostrości: od 0,3 m do nieskończoności (w Trybie selfie zakres ostrości od 0,3 m do 0,5 m)
Bateria2 baterie litowe (typ CR2)
Wydajność: Około 30 pakietów filmu instax SQUARE po 10 odbitek każdy (mierzona w warunkach testowych FUJIFILM)
Wymiary134,2 mm × 120,2 mm × 60,5 mm
Waga453 g (390 g bez baterii, paska i filmu)
FilmKolorowy film natychmiastowy Fujifilm Instax SQUARE
Format filmu 86 m x 72 mm, format kadru 62 mm x 62 mm
Czas wywołania filmu – Około 90 sekund (może być różny w zależności od temperatury otoczenia)

Cena i dostępność

Instax Square SQ40 pojawi się w sprzedaży 29 czerwca 2023 r. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 699 zł brutto. W tym samym dniu rozpocznie się też sprzedaż filmu Instax Square Sunset. Jego sugerowana przez producenta cena detaliczna wynosi 54,99 zł brutto za jeden pakiet (10 odbitek).

Instax mini Evo Hybrid jest teraz dostępny w brązowej wersji kolorystycznej:

Nowy model aparatu i towarzyszący mu nowy film natychmiastowy to nie wszystkie nowości. Od 29 czerwca rozpocznie się sprzedaż nowej wersji kolorystycznej aparatu Instax mini Evo Hybrid. Będzie on dostępny także z brązowym korpusem. Za brązowego Instaxa mini Evo Hybrid trzeba będzie zapłacić 939 zł brutto (tyle wyniesie cena detaliczna sugerowana przez producenta).

Instax mini Evo Hybrid