instax mini 40 to nowy analogowy aparat do fotografii natychmiastowej, który dołączył właśnie do linii produktów instax. Dowiedz się o nim więcej!

Rodzina aparatów do fotografii natychmiastowej instax składa się z trzech linii produktowych:

Pierwsza z nich wzbogaciła się właśnie o nowy model – instax mini 40. Oprócz nowego aparatu, FujiFilm wprowadził na rynek także nowy film natychmiastowy Contact Sheet (Stykówka). Naśladuje on wygląd i charakter klasycznej odbitki-stykówki i wnosi świeży powiew do serii popularnych filmów instax mini.

instax mini 40

instax mini 40 – funkcja automatycznej ekspozycji

W trybie automatycznej ekspozycji, po naciśnięciu spustu migawki do połowy, aparat automatycznie mierzy ilość światła zastanego i – w zależności od fotografowanej sceny – odpowiednio dobiera prędkość migawki i moc błysku lampy błyskowej.

Dzięki funkcji automatycznej ekspozycji nawet początkujący użytkownicy systemu instax mogą wykonywać poprawnie naświetlone zdjęcia, bez względu na warunki oświetleniowe panujące we wnętrzach czy na wolnym powietrzu i za każdym razem błyskawicznie otrzymywać wysokiej jakości odbitki.

instax mini 40

instax mini 40 – tryb selfie

Jeżeli chcesz zrobić autoportret czy selfie wystarczy, że po włączeniu aparatu pociągniesz za przednią krawędź obiektywu i wysuniesz ją z tubusu. Robienie selfie i ujęć z bliska nigdy nie było łatwiejsze.

instax mini 40

Contact Sheet

Równolegle z aparatem instax mini 40 na rynek trafia też nowy film natychmiastowy Contact Sheet. Film ten naśladuje wygląd wykonywanych przez fotografów odbitek – stykówek, otrzymywanych przez naświetlenie i wywołanie ułożonych na papierze fotograficznym pociętych na paski klisz negatywowych.

instax mini contact sheet

Tak jak w przypadku wszystkich filmów natychmiastowych FujiFilm, pojedynczy pakiet filmu instax Contact Sheet również umożliwia wykonanie 10 odbitek.

instax mini contact sheet

instax mini 40 – specyfikacja

FilmFilm natychmiastowy FUJIFILM instax mini
Obiektyw2 elementy w 2 grupach, f = 60 mm, 1:12.7
WizjerWizjer optyczny, powiększenie 0.37x, z punktem wskazującym miejsce celowania
Ustawianie ostrości0,3m-∞. Tryb Selfie – 0,3 m – 0,5 m
MigawkaProgramowana migawka elektroniczna, 1/2 do – 1/250 sek. Tryb Slow Synchro (synchronizacja podczas długich czasów otwarcia migawki) przy słabych warunkach oświetleniowych.
Kontrola ekspozycjiAutomatyczna; Lv 5,0 – 14,5 (czułość ISO 800)
Wysuwanie filmuAutomatyczne
Czas wywołania filmuOkoło 90 sekund (mogą wystąpić różnice w zależności od temperatury otoczenia)
Lampa błyskowaZawsze uaktywniająca się (z automatyczną regulacją siły błysku), Czas ładowania: 6,5 sek. lub krócej (przy wykorzystaniu nowych baterii), Skuteczny zasięg błysku: 0,3 – 2,7m
Automatyczne wyłączaniePo 5 minutach
ZasilanieDwie baterie alkaliczne typu AA (LR6) Wydajność: Około 10 pakietów filmu instax mini
InneLicznik odbitek i okienko potwierdzające obecność pakietu z filmem
Wymiary i waga104 mm x 121 mm x 65 mm. 330g. (bez baterii, paska i pakietu z filmem)

Dostępność i cena

Sugerowana cena detaliczna aparatu Fujifilm instax mini 40 wynosi 459 zł, aparat dostępny będzie w sprzedaży od 21 kwietnia 2021 r. Więcej informacji dotyczących instax mini 40 znajdziesz TUTAJ.

Sugerowana cena detaliczna pakietu mini filmu natychmiastowego instax Contact Sheet to 43,99 zł. Także i film trafi do sprzedaży od 21 kwietnia 2021 r.