Huawei FreeBuds Studio to pierwsze bezprzewodowe, nauszne słuchawki tej marki. Zapewniają wrażenia dźwiękowe na poziomie Hi-Fi, wysoką częstotliwość dźwięku oraz inteligentną dynamiczną redukcję szumów. Dowiedz się o nich więcej!

Huawei, podobnie jak każda inna firma produkująca smartfony, oferuje też przewodowe i bezprzewodowe słuchawki dokanałowe i/lub douszne.

W ofercie Huawei znajdziesz m.in. następujące modele słuchawek bezprzewodowych: FreeBuds 3 i FreeBuds 3i, FreeBuds Lite czy – nowy model dousznych słuchawek z aktywną redukcją szumów – FreeBuds Pro.

Pod koniec października Huawei zaprezentował nowy model słuchawek – FreeBuds Studio. To pierwsze bezprzewodowe słuchawki tego producenta. Sprawdziłem, co warto o nich wiedzieć.

Huawei FreeBuds Studio – słuchawki z ANC

Słuchawki wyposażone są w technologię inteligentnej dynamicznej redukcji szumów (ANC). Urządzenie zapewnia trzy tryby redukcji. Możesz je przełączać w zależności od zmieniającego się dźwięku w otoczeniu.

Huawei FreeBuds Studio

Słuchawki możesz podłączyć do dwóch urządzeń jednocześnie. Co ważne, możesz to zrobić bez konieczności rozłączania jednego z nich przy chęci skorzystania z drugiego.

I z podwójną anteną Bluetooth

Huawei FreeBuds Studio to pierwsze bezprzewodowe słuchawki z podwójną anteną zapewniającą zasięg Bluetooth 360°. Nawet w miejscach o silnych zakłóceniach sygnału (na przykład na lotniskach), konstrukcja z podwójną anteną pozwala zidentyfikować i automatycznie przełączyć się na inną antenę z silniejszym sygnałem.

Huawei FreeBuds Studio – słuchawki dopasowane do każdego

Słuchawki wyposażone są w nauszniki o wymiarach 65mm x 42mm. Dzięki temu dopasowują się do każdego kształtu ucha.

Nauszniki wykonane są z miękkiej i wygodnej skóry proteinowej. Zapewnia ona doskonałą izolację przed dźwiękami z zewnątrz.

Huawei FreeBuds Studio

Z kolei, opływowy kształt pałąka łączącego nauszniki oraz możliwość rozciągnięcia go do 150 stopni, pozwala dopasować słuchawki do każdego kształtu i rozmiaru głowy.

Do 24 godzin na jednym ładowaniu

Huawei FreeBuds Studio po pełnym naładowaniu umożliwiają:

  • 20-godzinne odtwarzanie muzyki z włączonym ANC
  • lub 24-godzinne odtwarzanie muzyki z wyłączoną aktywną redukcją szumów.

Już 10 minut ładowanie pozwala na dodatkowe 5 godzin pracy z włączonym ANC lub nawet 8 godzin – bez ANC.

Huawei FreeBuds Studio – doskonała jakość dźwięku i ANC

Huawei FreeBuds Studio obsługują szeroki zakresu częstotliwości – od 4 do 48 kHz.

Słuchawki wyposażone są w czterowarstwową 40-milimetrową membranę polimerową. Zapewnia ona szerszy zakres przenoszenia i wyższą czułość. Opracowana przez Huawei technologia bezprzewodowego kodeka audio L2HC pozwala osiągnąć szybkość transmisji dźwięku do 960 kb/s.

Innowacyjna dwuwarstwowa struktura izolacji akustycznej „TAT” oraz inteligentne dynamiczne ANC pozwalają na redukcję szumów do 40 dB.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi IMU oraz systemowi mikrofonów, słuchawki wykrywają dźwięk ze świata zewnętrznego i dostosowują się do otoczenia w celu osiągnięcia lepszych efektów redukcji szumów.

Huawei FreeBuds Studio

FreeBuds Studio obsługują tryb „świadomość”. Tryb ten pozwala użytkownikowi prowadzić rozmowy z innymi bez konieczności zdejmowania słuchawek.

Nowy system redukcji szumów, składający się z sześciu mikrofonów, podczas połączeń pozwala wychwytywać głos kierunkowo i skutecznie skupiać słowa, wycinając szumy z otoczenia.

Słuchawki bez problemu łączą się nie tylko z urządzeniami Huawei, ale również innymi z systemem Android, iOS oraz Windows.

Słuchawki są dostępne w rekomendowanej cenie 1 399 zł.

Parametry techniczne słuchawek możesz sprawdzić tutaj.