Bose Frames to urządzenie „2 w 1” – łączą w sobie stylowe okulary przeciwsłoneczne i najwyższej jakości słuchawki. Producent pokazał właśnie trzy nowe modele Bose Frames – Tempo, Tenor i Soprano. Dowiedz się o nich więcej!

Bose zaprezentował niedawno dwa nowe modele bezprzewodowych słuchawek – QuietComfort Earbuds i Sport Earbuds. Uzupełnieniem nowej oferty amerykańskiego producenta są okulary Bose Frames.

Są one połączeniem stylowych okularów przeciwsłonecznych i najwyższej jakości słuchawek. Pierwsze modele z tej rodziny – Alto i Rondo – wprowadzone zostały na rynek w 2018 r. Teraz Bose pokazało trzy nowe modele Bose Frames – Tempo, Tenor i Soprano. Sprawdziłem, co warto o nich wiedzieć.

Frames Tempo

Nowe Bose Frames Tempo zostały zaprojektowane specjalnie do treningów na świeżym powietrzu – jazdy na rowerze, biegania czy wspinaczki.

Okulary Frames Tempo wykonane są z trwałej, lekkiej i elastycznej odmiany nylonu – TR90. Dzięki temu sprostają ekstremalnym temperaturom i treningom w najcięższych warunkach.

Bose Frames Tempo Trail Blue

W okularach zastosowane też specjalnie zaprojektowane, sprężynowe zawiasy i zapewniające dodatkową stabilność końcówki zauszników z termoplastycznego elastomeru – TPE.

Dostępne są też trzy kształty nosków. Zapewnia to przyczepność na najwyższym poziomie oraz pozwala uniknąć ześlizgiwania się okularów z twarzy.

W Bose Frames Tempo zastosowane są 22-milimetrowe przetworniki szerokopasmowe, które są osadzone przy obu skroniach. Wydobywający się z nich dźwięk jest jeszcze głębszy i lepiej słyszalny. Jest wystarczająco głośny do jazdy na rowerze nawet z prędkością 40 km/h. Użytkownik będzie słyszał ruch uliczny i inne odgłosy z zewnątrz.

Bose Frames Tempo

Frames Tempo pasują do większości kasków, są odporne na działanie potu, warunki atmosferyczne, zarysowania i pęknięcia.

Czas pracy na baterii wynosi do 8 godzin. Słuchawki są ładowane przy użyciu kabla USB-C.

Soczewki okularów są wykonane z poliwęglanu o przepuszczalności światła widzialnego na poziomie 12%.

Dostępne są również opcjonalne soczewki:

  • Road Orange z soczewkami z 20% VLT (Visible Light Transmission – ilość światła jaką szkła przepuszczają do oka). Soczewki te redukują światło odbijane od np. tafli wody, czy i śniegu,
  • Trail Blue mają soczewkę z 28% VLT, aby zwiększyć kontrast i rozdzielczość w warunkach nawet silnego nasłonecznienia,
  • Twilight Yellow z kolei ma natomiast soczewkę 77% VLT do używania w warunkach bardzo słabego oświetlenia oraz o zmierzchu.

Frames Tenor i Soprano

Frames Tenor i Soprano są modelami z jeszcze lepszą akustyką i ciekawym wzornictwem, przeznaczone do codziennego użytku.

Nowe Frames Tempo, Tenor i Soprano zyskały też szkła polaryzacyjne, redukujące do 99% szkodliwego promieniowania UV.

Oba modele nie ustępują wyglądem nawet najbardziej cenionym na świecie markom okularów przeciwsłonecznych.

Bose Frames Tenor

Frames Tenor to mniejszy model z kwadratowymi soczewkami, a Frames Soprano jest subtelnym kocim okiem.

W obu modelach całą elektronikę – w tym dwa 16-milimetrowe głośniki – udało się schować w zausznikach.

Oba modele są odporne na zarysowania i pęknięcia. Wzmocniona bateria zasilana niestandardową ładowarką Pogo-Pin, pozwala na słuchanie muzyki przez 5,5 godziny.

Bose Frames Soprano

W zależności od modelu okulary w zależności od modelu mają wymienne soczewki:

  • lustrzane niebieskie i srebrne dla modelu Tenor,
  • różowe i fioletowe dla Soprano.

Bose Frames Tempo, Tenor i Soprano – informacje dodatkowe

Wszystkie modele zostały wyposażone w opatentowaną technologię Open Ear Audio oraz najmniejsze, najcieńsze i najmniej widoczne systemy głośników Bose, jakie kiedykolwiek powstały. Rezultatem jest bogaty dźwięk, wydobywający się z ramek okularów.

Regulacja głośności jest bardzo łatwa dzięki zintegrowanemu sterowaniu dotykowemu. Wystarczy, że przesuniesz palcem do przodu lub do tyłu po prawym zauszniku. Wszystkimi innymi niezbędnymi funkcjami można zarządzać dotykając prawego zausznika albo przycisku wielofunkcyjnego.

Niezależnie od tego czy będziesz używać okularów w trakcie uprawiania sportu, czy na co dzień, zapewniają taką samą kontrolę nad sytuacją. Nie blokują kanału słuchowego, ponieważ nie masz nic w uszach, ani nawet tuż nad nimi.

Kompaktowe systemy audio są dyskretnie osadzone w każdym z zauszników i to bez dodatkowych elementów, widocznych śrub, szwów czy perforacji. Elektronika jest niezauważalna i niewyczuwalna.

Co więcej, masa całości nie przekracza 50 gramów. Tak więc różnica między zwykłymi okularami a Bose Frames jest niezauważalna, dopóki ich nie włączysz.

Bose Frames bezprzewodowo łączą się z telefonem, umożliwiając strumieniowe przesyłanie muzyki, odbieranie i wykonywanie połączeń oraz korzystanie z asystenta głosowego. Okulary dostępne są już w regularnej sprzedaży. Ich cena wynosi 1 199 zł.