Gama urządzeń OPPO powiększyła się właśnie o pierwszy tablet: OPPO Pad Air, który właśnie trafił na polski rynek. Urządzenie wyróżnia się autorskim wykończeniem OPPO Glow, kinowej jakości dźwiękiem audio w technologii DOLBY Atmos oraz poczwórnymi głośnikami stereo. Tablet trafił na polski rynek z systemem ColorOS zawierającym wiele inteligentnych funkcji ułatwiających codzienne korzystanie z urządzenia.

Od swojego debiutu na polskim rynku w styczniu 2019 r., OPPO oferowało przede wszystkim smartfony z serii RENO, Find X, czy A, wysokiej jakości słuchawki TWS, czy smartwatche i smartbandy. Teraz portfolio produktów tej marki powiększyło się o tablet. Poznajcie OPPO Pad Air.

OPPO Pad Air – smukły design

Tablet waży 440 g, a jego grubość to zaledwie 6,94 mm. Metalowe plecki urządzenia z efektem OPPO Glow nie tylko nadają mu unikalnego wyglądu, ale także zapobiegają powstawaniu odcisków palców. Ich antypoślizgowa faktura sprawia, że tablet pewniej leży w dłoni użytkownika. Ponadto dolna część tylnego panelu została poddana piaskowaniu. W efekcie, na jej powierzchni pozostały cząsteczki piasku o średnicy zaledwie 0,15 mm, które nadają tabletowi OPPO metaliczny wygląd.

OPPO Pad Air – doskonały do pracy i rozrywki

Sercem tabletu jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 680 z funkcją AI System Booster 2.1.

OPPO Pad Air ekran

Źródłem energii jest bateria o pojemności 7 000 mAh i o mocy 18 W, umożliwiającej:

  • oglądanie filmów do 12 godzin,
  • uczestniczenie w wideokonferencjach do 15 godzin
  • oraz czytanie e-booków przez 16 godzin.

Dwie konfiguracje

Tablet OPPO Pad Air jest dostępny w Polsce są dostępne w dwóch konfiguracjach:

  • 4 GB RAM i 128 GB pamięci na dane
  • oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci na dane

z możliwością rozszerzenia pamięci RAM o maksymalnie 3 GB. Urządzenie jest wyposażone także w slot na kartę MicroSD o pojemności do 512 GB.

Tablet jest wyposażony w wyświetlacz 2K HD eye o wielkości 10,36 cala z certyfikatem TÜV Rheinland Eye Comfort, który zapewnia ochronę oczu przy niskiej emisji światła niebieskiego.

10-bitowy ekran tabletu jest w stanie wyświetlić miliard kolorów, tworząc płynne przejścia tonalne i kolorystyczne, ukazując pełną głębię i zakres, nawet przy najbardziej subtelnych różnicach kolorystycznych.

Aparat i głośniki

Tablet jest zaopatrzony w dwa aparaty:

  • tylny o rozdzielczości 8 MP
  • i przedni o rozdzielczości 5 MP.

OPPO Pad Air został również wyposażony w cztery głośniki stereo działające w technologii Dolby Atmos.

ColorOS – ekosystem urządzeń OPPO

OPPO Pad Air trafił na polski rynek z systemem ColorOS przeznaczonym dla tabletów. Autorski system operacyjny ma szereg funkcji, które ułatwiają pracę w ramach ekosystemu urządzeń OPPO.

Funkcja Multi-Screen Connect umożliwia łatwe zarządzanie plikami, powiadomieniami i innymi czynnościami między urządzeniami. Gdy smartfon jest podłączony do tabletu, można bezpośrednio przenosić z niego zdjęcia i filmy, co znacząco przyspiesza proces przesyłania plików. Ponadto można kopiować tekst na dowolnym urządzeniu i wklejać go na inne.

Multi Screen Connect

Dzielony ekran – wystarczy przesunąć dwoma palcami w dół, aby podzielić ekran na dwie części. Funkcja umożliwia przeciąganie zdjęć i wklejanie tekstów bez przełączania się między programami.

Dzielony ekran

Elastyczne okna – najpierw należy otworzyć aplikację, którą można zmniejszyć do widoku okna. Następnie należy dotknąć ekranu (tj. wyświetloną aplikację) czterema palcami jednocześnie. W ten sposób okno można swobodnie przesuwać po ekranie.

Elastyczne okna

Szybkie łączenie – słuchawki TWS można podłączyć do tabletu poprzez otwarcie etui ładującego. Szybkie podłączanie słuchawek sprawdza się idealnie podczas spotkań czy rozmów wideo.

Szybkie łączenie

Dostępność na polskim rynku

OPPO Pad Air jest dostępny w Polsce w kolorze szarym. Można go kupić w sklepie Media Expert w konfiguracji 4 GB i 128 GB pamięci na dane w cenie 1 199 zł. Niedługo pojawi się również w sklepie Media Markt w wersji 4 GB i 64 GB pamięci na dane w cenie 1 099 zł.

Więcej informacji na temat tabletu i jego specyfikacji przeczytasz na stronie internetowej importera.