MULTISHAPE to nowy produkt Panasonica. Dzięki swojej modułowej konstrukcji, składającej się z uchwytu oraz wymiennych głowic, pozwala on dbać nie tylko o zarost, ale nawet o higienę jamy ustnej. Sprawdziłem, co warto wiedzieć o tym urządzeniu!

Multitool to wieloczynnościowe narzędzie, w którego skład wchodzą m.in. składane kombinerki, scyzoryk, czy wkrętak. Jego zaletą jest poręczność. Bez problemu zmieści się w kieszeni, a dzięki temu zawsze będzie pod ręką, kiedy będziesz go potrzebował.

Panasonic wprowadził właśnie do oferty kosmetycznego multitoola: MULTISHAPE, czyli modułowy system pielęgnacji osobistej dla mężczyzn.

MULTISHAPE, czyli 5 głowic do wyboru

System MULTISHAPE daje możliwość zmiany i rozbudowy funkcji pielęgnacyjnych o różne głowice, w miarę jak zmieniają się potrzeby jego użytkownika w zakresie pielęgnacji osobistej. Podstawą tego systemu jest pięć głowic, które można dokupić oddzielnie w zależności od własnych preferencji:

Multishape - głowice
Źródło: Panasonic.pl
 • Głowica trymera do brody/włosów, która umożliwia precyzyjne przycinanie do 0,5 mm. Głowica ta została stworzona specjalnie do miejsc wymagających precyzji: włosów na głowie, brody, wokół uszu i bokobrodów. Pokrętło regulacyjne, w które jest wyposażona głowica, zapewnia precyzyjne golenie dzięki możliwości wyboru 39 długości ostrzy w zakresie od 0,5 mm do 20 mm, zwiększanych co 0,5 mm. Do trymera dołączone są dwie nasadki grzebieniowe: 1-10 mm i 11-20 mm. Trymera można używać na mokro i na sucho.
 • Głowica trymera do brody/włosów/ciała – jest wyposażona w 45-stopniowe, nanostrzępione ostrza ze stali nierdzewnej, które są podobne do ostrzy trymera do brody/włosów, ale mają szersze ostrze zapewniające szybkość podczas przycinania szerszych obszarów. Na pokrętle regulacyjnym znajduje się 58 ustawień długości włosów w zakresie od 0,5 mm do 30 mm, które zwiększają się w odstępach co 0,5 mm. Do trymera dołączone są cztery nasadki grzebieniowe: 1,5 mm (do ciała), 1-10 mm, 11-20 mm i 21-30 mm. Także i tej głowicy można bezpiecznie używać zarówno na mokro, jak i na sucho.
 • Głowica goląca z trzema ostrzami – jej ostrza są ustawione pod kątem 30 stopni, dzięki czemu tną blisko nasady włosów. Zewnętrzne folie ostrzy Multi-fit Arc mają łagodny, okrągły kształt, który równomiernie przylega do skóry i umożliwia dokładne i równomierne golenie na całej powierzchni przy zmniejszonym nacisku na skórę. Głowica goląca jest wyposażona także w trzy pojedyncze, ruchome ostrza, które dokładnie dopasowują się do konturów twarzy i są delikatne dla skóry, ponieważ nie wymagają wielokrotnych pociągnięć. Golarka jest dostarczana z nasadką ochronną.
 • Głowica trymera do nosa/uszu/twarzy – jej dwustronne ostrza tnące gwarantują skuteczne przycinanie bez szarpania. Komfortowo przycina włoski zarówno po bokach, jak i na czubku. Funkcja podciśnienia pozwala posprzątać bałagan: mechanizm zasysania zasysa fragmenty włosów, ułatwiając sprzątanie. Głowica jest także łatwa w czyszczeniu: system czyszczenia Vortex zasysa wodę z kranu ze wszystkich stron, aby dokładnie wyczyścić urządzenie.
 • Głowica elektrycznej szczoteczki do zębów – wykorzystuje technologię wibracji sonicznych i jest wyposażona w dwa rodzaje szczoteczek. Szczoteczka z ultracienkim włosiem wykorzystuje włosie o grubości 0,02 mm, aby dotrzeć do kieszonek przyzębnych i zapewnić głębokie czyszczenie, które skutecznie usuwa płytkę nazębną i bakterie spomiędzy zębów i wokół nich, jednocześnie będąc delikatną dla zębów i dziąseł. Szczoteczka wielofunkcyjna ma unikalną konstrukcję z kępkami płaskiego włosia na obu krawędziach i w środku szczoteczki, co zapewnia dokładne czyszczenie. Do szczoteczki dołączona jest nasadka ochronna.

MULTISHAPE – eleganckie wzornictwo

MULTISHAPE charakteryzuje się minimalistycznym i eleganckim wzornictwem. Urządzenie jest lekkie, kompaktowe i łatwe do przenoszenia. W zestawie znajduje się etui podróżne, dzięki któremu można używać go m.in. podczas wyjazdów wakacyjnych czy podróży służbowych.

Multishape w łazience

Dodatkowo, dzięki MULTISHAPE można zrezygnować z wielu urządzeń, ładowarek i baterii. Jednocześnie pozwala on na dostosowanie pielęgnacji osobistej do indywidualnych potrzeb. Kiedy nadchodzi czas wymiany danego urządzenia, poszczególne części można łatwo wymienić, bez konieczności wyrzucania całego produktu.

Dwa moduły baterii

Podstawowym elementem MULTISHAPE jest akumulator. Tworzy on rękojeść narzędzia i dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu silnika zapewnia dużą wydajność każdej funkcji. Do wyboru są dwie jednostki akumulatorowe o długiej żywotności:

 • Akumulator litowo-jonowy ER-CBL1, który zapewnia 90 minut pracy trymera do brody/włosów po godzinnym ładowaniu. Dostępny jest w kolorze granatowym z metalicznym wykończeniem, jest wodoodporny z certyfikatem IPX7, posiada wskaźnik naładowania, powłokę antypoślizgową. Dostarczany jest dostarczany z etui podróżnym. 
 • Akumulator ER-CBN1 Ni-MH, który po godzinnym ładowaniu zapewnia 50 minut pracy trymera do brody/włosów. Dostępny w kolorze granatowym, jest wodoodporny (certyfikat IPX7), zapewnia pewny chwyt, posiada wskaźnik naładowania i jest dostarczany w etui podróżnym.

Cztery zestawy startowe

Dla osób, które są szczególnie zainteresowane funkcją trymowania, dostępne są cztery zestawy startowe:

 • zestaw trymera do brody/włosów z akumulatorem litowo-jonowym,
 • zestaw trymera do brody/włosów z akumulatorem Ni-MH,
 • zestaw trymera do brody/włosów/ciała z akumulatorem litowo-jonowym,
 • zestaw trymera do brody/włosów/ciała z akumulatorem Ni-MH.

W razie potrzeby można dokupić osobno inne nasadki.

Multishape - czyszczenie pod wodą

MULTISHAPE to bardzo dobry zestaw osobistej pielęgnacji dla mężczyzn. W przypadku dwudniowego wyjazdu służbowego wystarczy zabrać ze sobą uchwyt z akumulatorem oraz dwie końcówki: golarkę i szczoteczkę do zębów. Na dłuższy wyjazd przyda się także trymer do włosów i brody. Dzięki niemu nawet podczas urlopu będzie można zadbać o brodę i/lub ogolić głowę.

Dotychczas wyjeżdżając na dwutygodniowy urlop, musiałem ograniczyć się do wzięcia ze sobą tylko elektrycznej golarki. MULTISHAPE od Panasonica rozwiązałby moje problemy. Mam nadzieję, że niedługo będę miał szansę na przetestowanie go podczas wakacji.