W listopadzie 2021 r. FujiFilm zapowiedział wprowadzenie na rynek nowego aparatu natychmiastowego instax mini Evo Hybrid, który łączy aparat cyfrowy i drukarkę do zdjęć natychmiastowych.

Rodzina aparatów do fotografii natychmiastowej instax składa się z trzech serii urządzeń: Wide, Square i Mini. I to właśnie ostatnia z nich wzbogaciła się o nowy model: instax mini Evo Hybrid. To drugi, po instaxie mini LiPlay, aparat, który nie tylko umożliwia drukowanie zdjęć, ale także zapisuje je na karcie pamięci i pozwala na dodanie do niego efektów.

instax mini Evo Hybrid – z klasycznym wyglądem…

Aparaty instax wyróżniają się nietypowymi kształtami i kolorystyką. Chcesz fotografować różowym, liliowym, limonkowym, a może błękitnym aparatem? Proszę bardzo. Kształty? Te także są nietypowe. Niektóre modele mają kształt zbliżony do kwadratu (zwłaszcza te, należące do serii Square). Inne — mają kształt nieco bardziej klasyczny, czyli prostokątny.

instax mini Evo Hybrid

Wśród instaxów były dotychczas dwa modele: mini 40 i mini 90, które charakteryzowały się klasycznym wzornictwem, zbliżonym do aparatów analogowych produkowanych w latach sześćdziesiątych czy osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Podobnym designem charakteryzuje się też nowy członek rodziny: instax mini Evo Hybrid. Ba, producent poszedł o krok dalej, żeby wydrukować zdjęcie, trzeba pociągnąć za dźwigienkę. Taką, jaka w analogach służyła do naciągania migawki i przesunięcia filmu o następną klatkę.

… z nowoczesnymi rozwiązaniami

Pod obudową w stylu vintage kryje się nowoczesna cyfrowa technologia fotograficzna. Zdjęcia kadruje się na trzycalowym ekranie (niestety, nie jest dotykowy), a zrobione fotografie zapisywane są na karcie pamięci micro SD. Nowy instax jest więc aparatem hybrydowym. Łączy w sobie radość i emocje płynące z korzystania z funkcji analogowych dostępnych w aparatach natychmiastowych oraz możliwości, jakie oferują cyfrowe technologie fotograficzne.

instax mini Evo Hybrid z tyłu

Najbardziej unikalną cechą instaxa mini Evo jest dziesięć zintegrowanych trybów działania obiektywu oraz dziesięć opcji wyboru filtrów z efektem filmu. Łącznie przekłada się to na 100 możliwych kombinacji umożliwiających tworzenie jedynych w swoim rodzaju, niepowtarzalnych ujęć. W połączeniu z filmem natychmiastowym instax mini, aparat mini Evo tworzy odbitki najwyższej jakości w historii linii instax. Ich rozdzielczość, przy wydruku bezpośrednio z aparatu, wynosi 600 dpi.

… i z nową aplikacją na smartfony

Wraz z aparatem zadebiutowała nowa aplikacja na smartfony instax mini Evo App, dostępna w sklepach Google Play i AppStore. Aplikacja oferuje szereg zaawansowanych funkcji, wśród których trzeba wymienić Transferred Images (umożliwia przesłanie do pamięci smartfona wszystkich zdjęć wykonanych aparatem mini Evo). Z kolei, dzięki funkcji Direct Print, mini Evo może być też wykorzystywany jako drukarka fotograficzna. Dowolne zdjęcie z galerii w smartfonie może zostać wydrukowane w postaci fizycznej odbitki. Ale to jeszcze nie wszystko – aplikacja umożliwia także zdalne sterowanie aparatem za pomocą smartfona, a zapisywanie i przechowywanie zdjęć.

instax mini Evo Hybrid z góry

instax Mini Evo Hybrid — podstawowe parametry

instax mini Evo wyposażony jest w trzycalowy ekran LCD umieszczony na tylnej ściance. Dzięki niemu użytkownicy mogą:

  • wybierać zdjęcia,
  • dodawać ramki,
  • edytować,
  • dostosowywać ustawienia zdjęć i wydruku.

Aparat zasilany jest przez wbudowany akumulator litowo-jonowy, który pozwala na wykonanie do 100 ekspozycji. Gniazdo na kartę micro SD zapewnia wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie zrobionych zdjęć. Z kolei lusterko przy obiektywie pomaga użytkownikom wykonać idealne selfie za każdym razem.

instax mini Evo Hybrid

Wraz z premierą aparatu mini Evo na rynku pojawi się również nowy film natychmiastowy instax mini Stone Gray. Stylowe szare obramowanie zapewnia efektowny, przyciągający wzrok kontrast dla żywych kolorów wydrukowanych odbitek. Film natychmiastowy instax mini Stone Gray dostępny będzie w postaci pojedynczych pakietów zawierających 10 ekspozycji.

instax mini Evo Hybrid oferowany będzie w klasycznym czarno-srebrnym wykończeniu i jest już dostępny w sprzedaży w cenie 899 zł. Dostępny jest już także nowy film natychmiastowy instax mini Stone Gray. Jego cena wynosi 44,99 zł za pakiet.

instax mini Evo Hybrid

Jak sprawuje się instax Mini Evo Hybrid? Kilka dni temu dostałem ten aparat do testowania i już niedługo będę mógł napisać o tym więcej.