Huawei MateBook E to pierwszy w historii marki Huawei laptop hybrydowy. Z urządzenia można korzystać jak z laptopa lub jak z tabletu. MateBook E jest dostępny z procesorem Intel Core i5. Ilość pamięci RAM wynosi 16 GB, a ilość miejsca na dane – 512 GB. Dowiedz się więcej o tym laptopie.

Hybrydowe laptopy nie są na rynku niczym nowym. Można znaleźć je w ofertach wielu producentów (m.in. Asus, HP, Lenovo czy Microsoft). Teraz do tego grona dołącza Huawei, który właśnie zaprezentował swojego pierwszego laptopa 2 w 1: Huawei MateBook E.

Smukły design

Huawei MateBook E waży zaledwie 709 gramów. Grubość ultrasmukłej obudowy, w której mieści się to urządzenie to zaledwie 7,99 mm.

Huawei MateBook E - obudowa

Za wydajne rozpraszanie ciepła odpowiada ośmiowarstwowa struktura chłodząca. Ultracienki wentylator Huawei Shark Fin zapewnia płynne i ciche środowisko pracy. Laptop Huawei MateBook E jest także wyposażony także w komorę parową i struktury grafenowe. Podnosi to dodatkowo jego wydajność i wspiera systemy rozpraszania ciepła.

Huawei MateBook E

Huawei MateBook E – hybrydowa praca i rozrywka

W zależności od swoich preferencji, z laptopa możesz korzystać w trybie komputera lub tabletu.

Tryb laptopa aktywuje się po połączeniu ekranu z inteligentną magnetyczną klawiaturą. Klawiatura automatycznie paruje się z komputerem po przyłożeniu do wyświetlacza. Kąt jej nachylenia może być swobodnie regulowany w zakresie 110-160 stopni.

Tryb tabletu aktywuje się po odłączeniu klawiatury od ekranu i pozwala na korzystanie z laptopa jak z tabletu i tworzenie notatek i rysunków przy pomocy rysika Huawei M-Pencil.

Ekran OLED FullView ma wielkość 12,6 cala. Pozwala na precyzyjne wyświetlanie obrazu o jasności do 600 nitów oraz oddaje kinową gamę kolorów P3. Wyświetlacz umożliwia przełączanie pomiędzy trzema różnymi trybami gamy kolorów: sRGB, P3 i natywnym. Przy sztucznym świetle kolor ekranu dostosowuje się automatycznie do otoczenia, sprawiając, że komfort użytkownika podczas korzystania z komputera jest porównywalny z wrażeniami odczuwanymi podczas czytania na papierze.

Superszybkie ładowanie i przesyłanie plików

Huawei MateBook E wyposażony jest w ładowarkę o mocy 65 W. Pozwala ona naładować urządzenie do poziomu 54% w ciągu 30 minut, a do poziomu 100% w ciągu 90 minut. Ładowarka wykorzystuje uniwersalny port USB-C, dzięki czemu można przy jej użyciu naładować również inne urządzenia.

Laptop wyposażony jest też w złącze Thunderbolt 4. Pozwala ono m.in. przesyłać duże pliki w kilka sekund, 4 razy szybciej niż przez zwykły port USB-C. Z kolei dzięki stacji dokującej Huawei MateBook E może stać się mobilną stacją roboczą, umożliwiającą jednoczesne podłączenie dwóch monitorów Huawei MateView i wyświetlanie obrazu w jakości 4K.

Huawei MateBook E – wciągający dźwięk przestrzenny

Huawei MateBook E jest wyposażony w cztery głośniki i cztery mikrofony, które obsługują system Huawei Sound. Dzięki dwóm niezależnym głośnikom niskotonowym oraz dwóm wysokotonowym nowy laptop pozwala cieszyć czystym i mocnym dźwiękiem.

Huawei Sound gwarantuje również zaawansowaną rejestrację dźwięków, dzięki redukcji szumów otoczenia wspieranej przez AI, a także 360-stopniową rejestrację dźwięków.

Huawei MateBook E

Huawei MateBook E – parametry

Specyfikacja techniczna laptopa jest następująca:

  • Rozmiary: szerokość 306 mm, grubość 215 mm, wysokość 146 mm.
  • Ekran: rozmiar 12,6 cala, stosunek powierzchni ekranu do przedniego panelu 90%, proporcje 16:10, rozdzielczość 2 560 x 1 600 px, ekran dotykowy 10-punktowy panel dotykowy.
  • Procesor: Intel Core i5-1130G7.
  • Grafika: Intel Iris Xe Graphics.
  • Pamięć operacyjna: 16 GB LPDDR4x.
  • Dysk: 512 GB NVMe PCIe SSD.
  • Bateria: litowo-polimerowa 42 Wh.
  • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.1.
  • Porty: 1 x USB-C (obsługuje transfer danych, ładowanie oraz DisplayPort), 1 x 3,5 mm minijack, 1 x Thunderbolt 4.

Pełna specyfikacja techniczna jest dostępna na stronie producenta.

Huawei MateBook E dostępny jest w przedsprzedaży w cenie rekomendowanej 5 699 zł. Do 10 kwietnia laptop jest dostępny w zestawie z rysikiem Huawei M-Pencil i bezprzewodowym głośnikiem Huawei Sound Joy.