Pod koniec lipca na półkach sklepowych pojawi się nowy stałoogniskowy obiektyw FUJINON GF o ogniskowej 30 mm i jasności f3,5

FUJINON GF 30 mm F3,5 R WR to kolejny obiekty z rodziny GF, zaprojektowanych do systemu średnioformatowego GFX*1, wykorzystującego matrycę aż o 70% większą od pełnoklatkowej (formatu 35 mm).

GF 30 mm F3.5 R WR to szerokokątny obiektyw stałoogniskowy o długości ogniskowej odpowiadającej 24 mm (odpowiednik 35 mm dla formatu pełnoklatkowego).

Obiektyw składa się z 13 elementów w 10 grupach, w tym dwóch elementów asferycznych i dwóch elementów ED. Grupy soczewek o wysokiej wydajności są ustawione tak, by kontrolować różnego rodzaju aberracje – zwłaszcza zniekształcenia typowe dla obiektywów szerokokątnych – w celu uzyskania doskonałej ostrości na całej powierzchni soczewki.

FUJINON GF 30 mm F3,5 R WR

Obiektyw jest w stanie przenieść imponującą liczbę szczegółów, odpowiednio do możliwości matrycy 100 MP. Umożliwia to fotografowi realistyczne uchwycenie atmosfery w przypadku każdej sceny. Taki poziom szczegółowości nie tylko pełniej oddaje szczegóły krajobrazu i architektury, ale także dzięki niemu, również „fotografia codzienna” zyskuje pełniejszy charakter.

Obiektyw jest poręczny i kompaktowy. Waży zaledwie 510 g, przy długości 99,4 mm i maksymalnej średnicy 84 mm. Smukły design doskonale współgra z kształtem korpusu GFX, co sprawia, że jest to idealny obiektyw do fotografowania w ruchu. Osłona przeciwsłoneczna (dostępna w zestawie) może być odwrotnie przymocowana do obiektywu, w celu zmniejszenia rozmiarów zestawu.

Obiektyw jest wydajny. Wykorzystuje wewnętrzny system ustawiania ostrości, oparty o szybki i cichy autofocus. Focus breathing (zmiany kąta widzenia obiektywu podczas ustawiania ostrości) zredukowany został do zaledwie 0,05%, co czyni go doskonałym obiektywem do nagrywania wideo. System AF pozwala na śledzenie obiektów pod stałym kątem widzenia, nawet jeśli zmieni się pozycja ustawiania ostrości.

Obiektyw jest trwały. FUJINON GF 30 mm F3,5 R WR jest uszczelniony w dziewięciu miejscach i dzięki temu jest odporny na kurz i warunki pogodowe. Może być używany w temperaturach do -10° C. Zapewnia to fotografom pewność i komfort podczas fotografowania w niesprzyjających warunkach atmosferycznych lub w zapylonym otoczeniu.

FUJINON GF 30 mm F3,5 R WR podpięty do korpusu GFX 100

Sugerowana cena obiektywu FUJINON GF 30 mm F3,5 R WR to 8 199 zł.

Rodzina obiektywów FUJINON składa się z:

  • ośmiu obiektywów stałoogniskowych o ogniskowych od 23 do 250 mm,
  • trzech obiektywów zmiennogniskowych
  • i telekonwertera 1.4x.

Obiektywy z bagnetem G współpracują z aparatami bezlusterkowymi z serii GFX (z matrycą o wielkości 43,8 mm x 32,9 mm):

  • FujiFilm GFX 100 – z matrycą o rozdzielczości 102 MP,
  • FujiFilm GFX 50S – z matrycą o rozdzielczości 51,4 MP,
  • FujiFilm GFX 50R – z matrycą o rozdzielczości 51,4 MP.