Canon Powershot V10 to pierwsza kamera do vlogowania od Canona. Tym, co sprawia, że jest ona idealną towarzyszką dla vlogera jest nagrywanie w rozdzielczości 4K UHD, wysokiej jakości mikrofon, wbudowany statyw i 14 unikatowych filtrów kolorystycznych.

Swoją przygodę z nagrywaniem materiałów wideo zaczynałem kilkanaście lat temu, używając prostej kamery Kodak Zi6. Z tym właśnie urządzeniem skojarzyłem nową propozycję Canona: lekką i prostą w obsłudze kamerę do vlogowania Canon PowerShot V10. Jest to jednak urządzenie, które daje swojemu użytkownikowi o wiele więcej możliwości. Dowiedz się o niej więcej.

Canon PowerShot V10

Canon PowerShot V10:

 • waży 211 g,
 • mieści się w kieszeni,
 • wyposażona jest w wysokiej jakości mikrofony i ma wbudowany statyw,
 • nagrywa filmy w jakości 4K UHD, a stabilizacja obrazu i efekt rozmycia tła nadaje materiałom profesjonalnego charakteru.

Wytrzymały i pionowo zorientowany korpus kamery to zupełnie nowa konstrukcja w ofercie Canona. Centralnie położony przycisk nagrywania jest przystosowany do szybkiego i wygodnego sterowania aparatem jedną dłonią. Samo urządzenie z kolei nie rzuca się w oczy. Dzięki temu nagrywający może wtopić się w tłum, nawet w najbardziej zatłoczonych miejscach.

Canon PowerShot V10 – niewiarygodna jakość wideo w zasięgu ręki

Canon PowerShot V10 wyposażony jest w calową matrycę CMOS. Umożliwia ona nagrywanie filmów w jakości 4K, a jednocześnie oferuje możliwość robienia zdjęć. Czternaście dołączonych filtrów kolorystycznych i tryb Smooth Skin pozwalają szybko wzbogacić ujęcia, nadając im filmową aurę.

Canon PowerShot V10

Tryb stabilizacji Movie Digital IS świetnie nadaje się do filmowania z ręki. Pomaga uniknąć drgań obrazu, gwarantując większą ostrość, czystość, szczegółowość i wyrazistość ujęć. 

Kamera nagrywa zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Dzięki temu pozwala dostosować nagrywany materiał do możliwości różnych platform mediów społecznościowych. Funkcja automatycznego poziomowania pomaga utrzymać prosty kadr i uniknąć przechyleń obrazu, skracając czas edycji treści. 

Canon PowerShot V10 – dźwięk wysokiej jakości

Kamera jest bardzo dobrze przystosowana zarówno do pracy w plenerze, jak i w warunkach miejskich. Wyposażono ją w dwa duże mikrofony stereo, które są przeznaczone do prowadzenia narracji oraz trzeci mikrofon z redukcją szumów. Oprócz wbudowanego filtra przeciwwietrznego, w ramach zestawu akcesoriów można kupić osłonę przeciwwiatrową, która dodatkowo poprawi jakość dźwięku w warunkach plenerowych. 

Uchwyć wszystkie najważniejsze chwile

Canon PowerShot V10 jest umieszczony w pionowej obudowie i zaprojektowany z myślą o prostocie oraz obsłudze niemal wyłącznie jedną ręką. Kamera jest wyposażona w dwucalowy ekran dotykowy LCD, który można obrócić do przodu. Takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze przy prowadzeniu vlogów, nagrywaniu innych osób, jak również przy fotografowaniu.

Canon PowerShot V10 statyw

Wbudowany statyw umożliwia samodzielne nagrywanie np. poradników kulinarnych, prezentacji zakupów, czy unboxingów. 

Połącz się ze swoimi fanami – gdziekolwiek jesteś

Kamera jest w pełni kompatybilna z aplikacją Canon Camera Connect. Pozwala to na łatwe przesyłanie filmów na smartfon lub tablet przez Wi-Fi. Canon PowerShot V10 jest także wyposażona w porty HDMI i USB. Umożliwiają one łatwe przesyłanie danych do laptopa lub komputera PC albo wykorzystanie jej jako kamery internetowej. Użytkownicy kamery docenią możliwość ładowania przez złącze USB-C.

Dzięki uproszczonym funkcjom transmisji na żywo wbudowanym w kamerę PowerShot V10 twórcy internetowi będą mogli dzielić się swoim contentem w czasie rzeczywistym. Wyspecjalizowane funkcje menu umożliwią też streaming w serwisach YouTube i Facebook.

Akcesoria odpowiednie na każdą podróż

Kamer Canon PowerShot V10 dostępna jest już w przedsprzedaży. Można ją kupić w dwóch różnych pakietach.

Standardowy zestaw, składa się z przewodu zasilającego, miękkiego futerały, osłony obiektywu, osłony przedniej i paska na nadgarstek. Jego cena to 2 199,99 zł.

Dla użytkowników oczekujących więcej kreatywnych opcji przeznaczony jest zestaw zaawansowany, zaprojektowany we współpracy ze SmallRig. Zawiera on specjalny uchwyt, która może być zastosowany do przymocowania lampy pierścieniowej lub zewnętrznego mikrofonu. Cena tego zestawu to 2 349,99 zł.

Canon PowerShot V10 zestaw standarodwy

Więcej informacji na temat kamery (w tym jej specyfikację techniczną) można znaleźć w serwisie internetowym Canon.

Canon PowerShot V10 – najważniejsze cechy

 • Kompaktowy i lekki korpus o pionowej orientacji.
 • Szerokokątny obiektyw o ogniskowej 6,6 mm. Ta ogniskowa odpowiada 18 mm w przypadku zdjęć i 19 mm w trybie wideo.
 • Maksymalna przysłona f/2,8.
 • Nagrywanie filmów w 4K UHD przy 29,97/25,00 klatek na sekundę i Full HD przy 59,94/50,00 klatek na sekundę.
 • AF ze śledzeniem twarzy.
 • Tryb nagrywania filmów z wygładzaniem skóry Smooth Skin.
 • Duży mikrofon stereo.
 • Uchylny ekran.
 • Wbudowany statyw (łatwa regulacja nachylenia do 30 stopni).
 • 14 filtrów kolorystycznych.
 • Fotografowanie obrazów nieruchomych w formacie JPG, odpowiednik inteligentnej automatyki obrazu Scene Intelligent Auto.
 • Łączność: Wi-Fi, Bluetooth, kamera internetowa [UVC/UAC].