W rodzinie bezlusterkowców EOS R przybył nowy członek: Canon EOS R100. To aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 24,1 megapiksela i technologią automatycznej regulacji ostrości Dual Pixel CMOS AF. Razem z nim debiutuje najmniejszy i najlżejszy obiektyw Canon z serii RF: RF 28 mm F2.8 STM.

Linia aparatów EOS R składała się do tej pory z ośmiu modeli wyposażonych w matrycę pełnoklatkową: EOS RP, EOS R, EOS R6, EOS R5 C, EOS R5, EOS R3, EOS R6 Mark II i EOS R8. Towarzyszyły im trzy aparaty z matrycą APS-C (EOS R7, EOS R10 i EOS R50). I to właśnie seria aparatów z matrycą APS-C wzbogaciła się o nowy model: Canon EOS R100.

Canon EOS R100

Uchwyć moment z Canonem EOS R100

Sercem aparatu Canon EOS R100 jest matryca APS-C Dual Pixel CMOS AF o rozdzielczości 24,1 megapiksela. Jest ona kilkakrotnie większa niż w topowych smartfonach, zapewnia zauważalną poprawę jakości obrazu i wideo. Gwarantuje nie tylko nieskazitelne kolory i niesamowitą szczegółowość. Daje też użytkownikom możliwość fotografowania w warunkach słabego oświetlenia i uzyskania pięknego, autentycznego bokeh, w którym tło jest płynnie zmiękczone.

Canon EOS R100 z przodu

W aparacie nie zabrakło też charakterystycznej dla serii EOS R inteligentnej automatycznej korekty ostrości, która umożliwia szybkie i precyzyjne wykrywanie obiektów oraz śledzenie ludzkich oczu podczas korzystania z wizjera lub ekranu LCD. Aparat wykonuje zdjęcia seryjne z prędkością do 6,5 klatki na sekundę w trybie One Shot AF i 3,5 klatki na sekundę w trybie Continuous AF.

Canon EOS R100 z tyłu

Nagrywaj wideo w jakości 4K

W porównaniu do smartfona lub lustrzanki cyfrowej Canon EOS R100 zapewnia lepsze parametry nagrań wideo. Może nagrywać w jakości 4K 25p. Aparat jest też w stanie rejestrować wideo w jakości Full HD z prędkością 60 klatek na sekundę i 120 klatek na sekundę w rozdzielczości 720p. Doskonale nadaje się więc do płynnego nagrywania filmów w zwolnionym tempie.

Uwolnij swój potencjał z Canonem EOS R100

Canon EOS R100 waży zaledwie 356 g. Jest mniejszy i lżejszy niż tradycyjna lustrzanka cyfrowa. Oznacza to, że jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią fotografować w ruchu. Dzięki wygodnemu uchwytowi, elektronicznemu wizjerowi, intuicyjnym elementom sterującym i zrozumiałemu interfejsowi użytkownika nawet początkujący użytkownicy będą mogli z powodzeniem wcielić się w rolę rodzinnego fotografa. Z pomocą przychodzi również asystent kreatywności, który ułatwia dostosowanie rozmycia tła, jasności, kontrastu i balansu kolorów.

Do aparatu dostępny jest także szereg wszechstronnych akcesoriów, takich jak:

 • obiektywy RF,
 • czy mikrofony i lampy Speedlite.

Aparat jest kompatybilny z obiektywami Canon RF i RF-S. Oznacza to, że jego użytkownicy mogą zwiększyć swój zasięg i wykazać się kreatywnością dzięki dużym otworom przysłony.

Sprawne łączenie i udostępnianie

WiFi i trwale uruchomiona łączność Bluetooth umożliwiają użytkownikom aparatu przesyłanie zdjęć i filmów na smartfona za pomocą aplikacji Canon Camera Connect. Aplikacja pozwala też na zdalną obsługę aparatu, a połączenie Bluetooth umożliwia dodatkowo proste sterowanie za pomocą pilota BR-E1 lub smartfona.

Canon Camera Connect

Canon RF 28 mm F2.8 STF – najmniejszy i najlżejszy obiektyw stałoogniskowy RF od Canona

RF 28 mm F2.8 STM to kompaktowy i lekki pełnoklatkowy obiektyw stałoogniskowy należący do serii RF. Został zaprojektowany z myślą o współpracy z takimi aparatami jak wprowadzony niedawno na rynek EOS R8. Ten obiektyw z łatwością zmieści się w każdej torbie. Może także być również używany zamiast nasadki na korpus i bardzo dobrze sprawdzi się w fotografii krajobrazowej i miejskiej.

Canon RF 28 mm F2.8 STF

Wszechstronność zapewniają mu uniwersalna ogniskowa 28 mm i duży maksymalny otwór przysłony F2.8. Obiektyw umożliwia fotografowanie przy słabym oświetleniu i zapewnia płytką głębię ostrości z rozmyciem tła. Canon RF 28 mm F2.8 STM jest wyposażony w połączony pierścień sterowania i ostrości. Pozwala to użytkownikom na łatwą regulację ustawień, a w razie potrzeby – szybkie przełączenie na ręczne ustawianie ostrości. Silnik STM odpowiada również za cicho działający autofokus i płynne przejścia pomiędzy obiektami.

Model RF 28 mm F2.8 STM wzbogaca wybór zaawansowanych obiektywów Canon dla użytkowników systemu EOS R, który obejmuje również:

 • RF 16 mm F2.8 STM,
 • RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM,
 • RF 35 mm F1.8 MACRO IS STM,
 • RF 50 mm F1.8 STM,
 • RF 85 mm F2 MACRO IS STM.

Canon EOS R100 jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 3 429,99 zł. W zestawie, oprócz korpusu aparatu, znajdą się:

 • dekle na korpus i obiektyw,
 • ładowarka z akumulatorem i przewodem zasilającym,
 • obiektyw RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM,
 • dekiel przeciwkurzowy na obiektyw RF.

W przedsprzedaży dostępny jest także obiektyw Canon RF 28 mm F2.8 STM. Jego cena to 1 759,99 zł.

Pełną specyfikację techniczną aparatu i obiektywu znajdziesz na stronie internetowej importera.