Renault Symbioz, taką nazwę będzie nosił nowy kompaktowy i rodzinny SUV z segmentu C. Producent podaje, że jego design będzie zgodny z nowymi kanonami stylistycznymi marki, a auto połączy w sobie przyjemność prowadzenia, przestronność i niskie zużycie paliwa dzięki napędowi E-Tech full hybrid 145. Oficjalna premiera Renault Symbioz będzie miała miejsce wiosną 2024 r.

Skąd pochodzi nazwa Symbioz? Według producenta Symbioz kojarzy się z francuskim słowem symbiose, które wywodzi się ze starogreckiego symbiosis, oznaczającego wspólne życie. Ta wartość z kolei jest jest głęboko zakorzeniona w DNA Renault wraz z hasłem samochodów dających pełnię życia.

Najbardziej kompaktowy SUV w gamie modelowej Renault

Renault Symbioz ma 4,41 m długości. Oznacza to, że jest najbardziej kompaktowym spośród hybrydowych modeli z segmentu C w gamie modelowej Renault.

Producent podaje, że ten samochód ma wszelkie niezbędne atuty, żeby zadowolić całe rodziny dzięki bardzo przestronnemu wnętrzu i pojemnej przestrzeni bagażowej.

Renault Symbioz

Renault Symbioz – z zaawansowanymi technologiami

Renault Symbioz łączy w sobie szereg zaawansowanych technologii Renault, takich jak m.in.:

  • szklany panoramiczny dach nowej generacji Solarbay, wykorzystujący technologię PDLC, która umożliwia regulację przezroczystości. Dzięki temu nie trzeba montować żaluzji,
  • zespół napędowy E-Tech full hybrid o mocy 145 KM. W połączeniu ze zmniejszoną masą (poniżej 1 500 kg) zapewnia on dużą przyjemność z jazdy i mniejsze zużycie paliwa.
Renault Symbioz

Kontynuacja ofensywy w segmencie C

Dzięki modelowi Symbioz Renault będzie oferować na rynku europejskim gamę wzajemnie uzupełniających się elektrycznych i hybrydowych modeli z segmentu C:

E-Tech 100% electric:

  • Renault Megane, kompaktowy i high-tech – 4,20 m długości,
  • Renault Scenic, nowy wzorcowy elektryczny samochód rodzinny – 4,47 m długości.

E-Tech full hybrid:

  • Renault Symbioz – kompaktowy, rodzinny SUV – 4,41 m długości,
  • Renault Austral – SUV high-tech klasy premium – 4,51 m długości (test tego samochodu przeczytasz wkrótce),
  • Renault Arkana – SUV coupé o dynamicznym designie – 4,56 m długości.
Renault Symbioz

Na razie Renault pokazał bardzo niewiele. Udostępnił zaledwie garść informacji o nowym modelu i kilka zdjęć. Im bliżej będzie premiery, tym – z pewnością – więcej będzie można dowiedzieć się o tym samochodzie. Na razie wiadomo jedno – jego sylwetka nie przypomina SUV-a. Czyżby to więc miał być bezpośredni następca Renault Megane?