Mio, największy w Europie producent wideorejestratorów, poszerzył gamę produktów z serii 800 o nowy model: Mio MiVue 818. Ten wideorejestrator, oprócz przydanych i cenionych funkcji, oferuje dwie innowacje – „znajdź mój pojazd” i ewidencję przebiegu trasy.

Wideorejestratory samochodowe zyskują coraz większą popularność wśród polskich kierowców. Jednym z ich producentów jest Mio, w którego ofercie są nie tylko kamery samochodowe, ale także nawigacje samochodowe i rowerowe oraz akcesoria do nich. Mio zaprezentowało właśnie nowy model wideorejestratora należącego do serii 800: Mio MiVue 818. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu? Sprawdziłem to!

Mio MiVue 818 – wideorejestrator z dwiema wyjątkowymi funkcjami

Wideorejestratory samochodowe można podzielić na dwie kategorie:

  • do pierwszej należą urządzenia proste i tanie,
  • w drugiej z kolei znajdują się wideorejestratory, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania.

Do drugiej grupy zaliczyć można z pewnością Mio MiVue 818, wideorejestrator, który został wyposażony w dwie nowe funkcje.

Mio MiVue 818

Pierwsza z nich – “Znajdź mój pojazd” – przyda się z pewnością wszystkim tym, którym zdarza się zapomnieć, gdzie zaparkowali swój samochód. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację MiVue Pro App  i połączyć telefon z wideorejestratorem za pomocą Bluetooth. Po zakończeniu trasy kamera wysyła do smartfona współrzędne miejsca, w którym. W momencie powrotu do auta MiVue Pro App określi nasze aktualne położenie i z dokładnością do kilku metrów wytyczy drogę do miejsca, gdzie znajduje się samochód.

Druga funkcja dostępna dostępnych tylko w Mio MiVue 818 to “Ewidencja przebiegu”. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w małych firmach, które posiadają kilka służbowych samochodów i szukają sposobu na zweryfikowanie do jakich celów pracownicy je wykorzystują.

Mio MiVue 818

Funkcja ta przyda się też tym kierowcom, którzy chcą mieć w jednym miejscu zebrane informacje z jaką intensywnością korzystają ze swojego samochodu. Wystarczy sparować smartfon za pomocą Bluetooth z aplikacją Mio z MiVue 818, a następnie uruchomić funkcję. Dzięki temu wideorejestrator zapamięta dane o tym w jakim czasie, kiedy oraz ile kilometrów przejechaliśmy. Przy użyciu aplikacji MiVue Pro App za pomocą odpowiednich tagów można określić czy był to przejazd służbowy czy prywatny. Aplikacja pozwoli również wygenerować czytelny raport w formacie pdf, który w jasny sposób będzie pokazywał przedsiębiorcy, czy samochód był wykorzystany do celów prywatnych czy związanych z pracą.

Mio MiVue 818 – dla łatwiejszej podróży

Mio MiVue 818 wyposażona jest także w rozwiązania ułatwiające prowadzenie samochodu. Pierwsze z nich polega na informowaniu kierowcy, że zbliża się do fotoradaru.

Kolejne rozwiązanie to system zarządzania przejazdem przez odcinkowy pomiar prędkości. W trakcie przejazdu przez taki odcinek kierowca otrzyma alert dźwiękowy oraz świetlny informujący o tym, że auto znajduje się w strefie pomiaru lub się do niej zbliża. Podobne powiadomienie otrzyma w sytuacji, gdy na weryfikowanym odcinku będzie poruszał się za szybko. Wideorejestrator oszacuje czas i prędkość jaka jest niezbędna, by bezpiecznie i bez mandatu pokonać trasę. Będzie również wiedział jaki odcinek pozostał jeszcze do przejechania.

Kamera posiada również inteligentny tryb parkingowy, który uruchamia się automatycznie po wyłączeniu silnika. Samo nagrywanie zostaje uruchomione, gdy czujnik wykryje ruch lub uderzenie blisko przodu pojazdu. Urządzenie jest również kompatybilne z kamerą tylną Mio MiVue A50, która w trakcie jazdy zarejestruje wszystko, co dzieje za samochodem.

Mio MiVue 818

Dzięki dodatkowemu zasilaniu Smartbox można korzystać nie tylko z pasywnego, ale również aktywnego trybu parkingowego. Wbudowane WIFI oraz Bluetooth ułatwią komunikację kamery ze smartfonem oraz aktualizację oprogramowania.

Zawsze krystalicznie czysty obraz

Mio MiVue 818 wyposażone jest w obiektyw:

  • ze szklanymi soczewkami,
  • przysłoną F/1,8,
  • szerokim kątem widzenia wynoszącym 140 stopni
  • oraz możliwością dostosowania rozdzielczości obrazu do preferencji użytkownika.

Wszystko to pozwoli niemal zawsze otrzymać wysokiej jakości nagrania. Gdy chcesz nagrywać w jakości dwukrotnie lepszej od często stosowanej w innych rejestratorach jakości Full HD, warto skorzystać z dostępnej w urządzeniu rozdzielczości 2K 1 440p.

Kamera nagrywa z gęstością zapisu wynoszącą 60 klatek na sekundę. Dzięki temu, możliwe jest zachowanie wysokiej jakości nagrań również przy jeździe ze znaczną prędkością. W tym modelu zastosowana została także unikatowa technologia Mio Night Vision. Zapewnia ona dobrą jakość nagrań również w niesprzyjających warunkach oświetleniowych, takich jak noc, szarówka, czy nierównomiernie padające oświetlenie.

Mio MiVue 818

Mimo kompaktowego rozmiaru rejestrator jazdy posiada duży czytelny wyświetlacz o przekątnej 2,7 cala. Do zestawu dołączony został uchwyt, który jest montowany za pomocą taśmy 3M. Kamerę można w łatwy sposób przenosić do różnych samochodów. Można ją mocować na uchwycie z przyssawką znanym z innych modeli Mio.

Więcej informacji na temat Mio MiVue 818 znajdziesz TUTAJ.

Kamera dostępna jest u partnerów handlowych w cenie 649 zł.