Huawei MateBook D 16 jest najnowszym laptopem w portfolio producenta. Laptop jest wyposażony jest w 16-calowy ekran FullView, który zapewnia wysokie wrażenia wizualne. Sercem urządzenia jest wydajny procesor AMD RYZEN z serii 4000H. Dowiedz się więcej o tym laptopie!

Dotychczas w swoim portfolio Huawei miał 5 laptopów MateBook:

 • X Pro 2020 (z ekranem 13,9 cala),
 • D 14 2020 (z ekranem 14 cali),
 • D 15 (z ekranem 15,6 cala),
 • 13 2020 (z ekranem 13 cali)
 • 14 2020 AMD (z ekranem 14 cali).
Huawei MateBook D 16

Wszystkie modele charakteryzują się minimalistycznym designem, smukłą sylwetką i niską wagą – największy dotychczas w portfolio MateBook D 15 ważył ok. 1,53 kg. Teraz do rodziny dołącza Huawei MateBook 16. Czego warto się o nim dowiedzieć?

Największy ekran wśród laptopów Huawei

Huawei MateBook D 16 ma ekran:

 • o wielkości 16,1 cala,
 • z matrycą IPS o rozdzielczości Full HD 1 920×1 080 i proporcjach 16:9
 • i z maksymalną jasnością wyświetlacza 300 nitów.

Ekran został wyposażony w powłokę antyrefleksyjną. W połączeniu z ultracienkimi ramkami (ich szerokość to zaledwie 4,9 mm) oraz 100% wskaźnikiem odwzorowywania palety kolorów sRGB zapewnia to wysokie wrażenia wizualne.

Huawei MateBook D 16

W laptopie zastosowano technologie redukujące emisję niebieskiego światła oraz eliminujące efekt migotania ekranu. Potwierdzeniem skuteczności tych technologii są dwa certyfikaty przyznane urządzeniu przez TÜV Rheinland. Laptop zapewnia wysoki komfort korzystania, a jednocześnie pozwala zminimalizować zmęczenie oczu podczas dłuższego patrzenia w ekran urządzenia.

Wydajne podzespoły i tryb szybkiego ładowania

MateBook D 16 napędzany jest przez procesor AMD Ryzen 5 4600H. Procesor jest:

 • zintegrowany z układem graficznym Radeon
 • i wyposażony w sześć rdzeni oraz dwanaście wątków o maksymalnej częstotliwości 4 GHz.

Wysoką wydajność codziennej pracy zapewnia 16 GB dwukanałowej pamięci RAM DDR4 oraz dysk SSD NVMe PCIe, który pomieści 512 GB plików i aplikacji. Dysk ten charakteryzuje się pięciokrotnie szybszą prędkością odczytu danych niż dysk SATA SSD.

MateBook D 16 obsługuje Wi-Fi 6, które po podłączeniu do routera obsługującego ten standard, oferuje trzykrotnie szybszy transfer danych niż w przypadku Wi-Fi 5.

Laptop – dzięki wbudowanej funkcji Huawei Share – umożliwia również szybsze łączenie się z innymi urządzeniami. Użytkownik może jednocześnie sterować smartfonem i laptopem, prowadzić rozmowy wideo, a nawet edytować pliki zapisane na smartfonie bezpośrednio za pomocą komputera. W przypadku wielozadaniowej pracy wymagającej dużej mocy obliczeniowej, można skorzystać z trybu zwiększonej wydajności – wystarczy wtedy nacisnąć klawisze Fn + P.

Źródłem prądu dla Huawei MateBook D 16 jest bateria o pojemności 56 Wh. Laptop obsługuje technologię szybkiego ładowania 65 W, dzięki czemu 15 minut ładowania pozwala na oglądanie filmów przez 2 godziny. Do laptopa dołączona jest kieszonkowa ładowarka 65 W, która obsługuje uniwersalny port USB-C.

W laptopie preinstalowany jest Windows 10 Home.

Huawei MateBook D 16 – smukła konstrukcja i nowoczesny system chłodzenia

Obudowa MateBook D 16 została wykonana z aluminium. Dzięki temu urządzenie, mimo zastosowania ekranu o wielkości 16,1 cala ekranu, waży tylko 1,74 kg. W najgrubszej części, szerokość obudowy MateBook D 16 wynosi 18,4 mm.

Laptop został wyposażony w system Shark Fin 2.0. System ten skutecznie optymalizuje przepływ powietrza rozpraszając ciepło generowane podczas pracy urządzenia, przez co działa ono bardzo cicho, a system nie przegrzewa się.

Huawei MateBook D 16

Laptop został wyposażony w:

 • dwa porty USB-C,
 • dwa porty USB 3.2,
 • wejście HDMI
 • oraz wejście audio-jack 3,5 mm.
Huawei MateBook D 16

Przycisk zasilania laptopa jest zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Dzięki temu możesz włączyć laptopa i zalogować się jednym dotknięciem. Kamera do rozmów wideo jest schowana w klawiaturze urządzenia.

Huawei MateBook D 16

MateBook D 16 jest dostępny na polskim rynku w kolorze szarym.

Z pełną specyfikacją techniczną urządzenia możesz zapoznać się tutaj.

Huawei MateBook D 16 – ile kosztuje?

Laptop jest już dostępny m.in. w internetowym sklepie producenta. Jego cena wynosi 3 999 zł.

Podsumowanie

Duże laptopy, tj. urządzenia z ekranem o wielkości co najmniej 15,6 cala, są zazwyczaj dość ciężkie, a przez to mało mobilne. MateBook D 16 jest drugim, po 15-calowym Microsoft Surface, laptopem, dużym laptopem, z którym się zetknąłem, ważącym mniej niż 2 kg. Na plus trzeba mu też zaliczyć atrakcyjną cenę i specyfikację.