Forerunner to rodzina zegarków dla biegaczy. Dołączył do niej właśnie nowy, ósmy już członek – Garmin Forerunner 55. Dowiedz się więcej o tym smartwatchu, z którego mogą korzystać biegacze na wszystkich poziomach zaawansowania.

Rodzina zegarków biegowych Forerunner powiększyła się o nowy smartwatch – Garmin Forerunner 55. Ten zegarek sprawdzi się u biegaczy na wszystkich poziomach zaawansowania, a zwłaszcza u tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Wystarczy, że naciśniesz przycisk, żeby rozpocząć bieg lub marsz i – bezpośrednio z nadgarstka – monitorować czas, dystans, prędkość, tempo i tętno.

Garmin Forerunner 55

Garmin Forerunner 55 oferuje również szczegółowe dane dotyczące biegu, codzienne sugestie treningowe, dodatkowe wbudowane aplikacje sportowe i inne przydatne funkcje.

Garmin Forerunner 55 – pomocnik biegacza

Garmina Forerunner 55 można nazwać pomocnikiem, którego biegacz nosi na swoim pomaga nadgarstku. Każdy biegacz, niezależnie od swojego poziomu zaawansowania, może z pomocą tego zegarka osiągać cele treningowe. W czym pomaga Forerunner 55? 

 • Dzięki wbudowanemu GPS, zegarek śledzi tempo, trasę i pokonywany dystans.
 • Optyczny pomiar tętna z nadgarstka całą dobę mierzy dane.
 • Całodobowe monitorowanie aktywności pozwala liczyć m. in. kroki, kalorie i ilość snu.
 • Codzienne sugestie treningowe pozwalają pozbyć się wątpliwości dotyczących treningu, oferując spersonalizowane wskazówki, dostosowane do historii treningów, poziomu sprawności fizycznej i statusu czasu regeneracji biegacza.
 • Plany treningowe Garmin Coach oferują wyświetlane na ekranie wskazówki od trenerów-ekspertów oraz darmowe plany treningowe przygotowujące do biegu na 5 km, 10 km i półmaratonu, które możesz dostosować do swoich celów.
 • Dzięki funkcjom bezpieczeństwa możesz wysyłać wiadomości o swojej lokalizacji do rodziny i przyjaciół.

Garmin Forerunner 55 – zaawansowane funkcje do biegania

Garmin Forerunner 55 oferuje biegaczom narzędzia, pozwalające im przenieść trening na wyższy poziom:

 • PacePro zawiera wskazówki, które pomagają im dostosować strategię do wybranej trasy i dystansu,
 • mogą sprawdzić bezpośrednio na nadgarstku szacowany czas ukończenia biegu na podstawie wskazanego wcześniej dystansu,
 • alerty kadencji (rytmu biegu) informują ich o wyjściu poza docelowy zakres kadencji, pomagając im poprawić formę biegową,
 • dla tych, którzy chcą zmieniać swoją treningową rutynę, Forerunner 55 oferuje kilka wbudowanych profili aktywności, w tym: bieg na bieżni lub bieg wirtualny, pływanie w basenie, pilates, trening HIIT i inne dyscypliny,
 • po zakończeniu treningu, wbudowany wskaźnik czasu regeneracji informuje, jak długo powinni odpoczywać przed kolejnym dużym wysiłkiem.

Garmin Forerunner 55 – całodzienne monitorowanie zdrowia i samopoczucia

Forerunner 55 to zegarek przeznaczony do noszenia 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Jest wyposażony w szeroką gamę funkcji zdrowotnych oraz związanych z poprawą samopoczucia, takich jak Garmin Firstbeat Analytics. Możesz śledzić swój poziom stresu i ustawiać przypomnienia o relaksie, aby wykonywać krótkie ćwiczenia oddechowe, korzystać z Body Battery do monitorowania poziomu energii, aby znaleźć najkorzystniejsze pory na aktywność i odpoczynek, a także uzyskać wgląd w to, kiedy i jak w ciągu dnia zdobywają tzw. minuty intensywnej aktywności.

Garmin Forerunner 55

Ponadto kobiety mogą śledzić swój cykl menstruacyjny lub ciążę, rejestrować objawy i otrzymywać informacje dotyczące m. in. ćwiczeń oraz odżywiania za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect.

Połącz się i personalizuj

Garmin Forerunner 55 zawiera funkcje łączności, które pomagają sportowcom pozostać w kontakcie ze światem. Bezpośrednio z nadgarstka możesz m.in.

 • odbierać wiadomości tekstowe,
 • przeglądać aktualizacje w mediach społecznościowych i wiadomości e-mail.
Garmin Forerunner 55

Wbudowane funkcje pomocy i wykrywania zdarzeń umożliwiają użytkownikom ręczne lub automatyczne wysyłanie wiadomości z informacją o ich lokalizacji w czasie rzeczywistym do wybranych kontaktów. Zegarek może także:

 • automatycznie przesyłać aktywności do serwisu Garmin Connect
 • i umożliwiać sportowcom pobieranie niestandardowych tarcz zegarka, pól danych i aplikacji ze sklepu Connect IQ Store.

Z Garminem Forerunner 55 możesz dłużej biegać i ćwiczyć bez konieczności częstego ładowania. Bateria w zegarku wytrzymuje do 2 tygodni w trybie smartwatcha i do 20 godzin w trybie GPS.

Ile kosztuje?

Garmin Forerunner 55

Sugerowana cena detaliczna Garmina Forerunner 55 to 199,99 euro (czyli ok. 893 zł). Zegarek jest dostępny w trzech kolorach: czarnym, białym lub aqua.

Specyfikację Garmina Forerunner 55 możesz sprawdzić TUTAJ.