BOSE QuietComfort 45 to następca legendarnego modelu QuietComfort 35 II. Nowe słuchawki wyposażone są w udoskonaloną redukcją szumów oraz w nowy tryb AWARE, pozwalający na dopuszczenie części dźwięków pochodzących z otoczenia oraz lepszą izolację głosu, ułatwiającą prowadzenie rozmów. Czas pracy słuchawek po jednorazowym naładowaniu baterii wynosi aż 24 godziny.

BOSE QuietComfort 45 zachowują charakterystyczne cechy charakterystyczne swojego poprzednika: niesamowitą jakość dźwięku, stabilność i wygodę użytkowania przez cały dzień, intuicyjne sterowanie oraz solidność połączenia. Ich wprowadzenie na rynek to aktualizacja kultowego projektu, który uczynił słuchawki QuietComfort jednym z najbardziej rozpoznawalnych urządzeń audio do codziennego użytku w historii.

BOSE QuietComfort 45

BOSE QuietComfort 45 – tryby QUIET i AWARE

Słuchawki BOSE QuietComfort 45 mają tylko dwa ustawienia, które są uzyskane dzięki udoskonalonemu systemowi aktywnej redukcji szumów i nowym podzespołom elektronicznym. I tak, w trybie

  • QUIET mikrofony wewnątrz i na zewnątrz nauszników łączą się z układem cyfrowym, aby wykrywać, mierzyć i reagować na więcej niechcianych dźwięków w zakresie częstotliwości średnich (takich, które zwykle można znaleźć w pociągach podmiejskich, zatłoczonych biurach i kawiarniach). Redukcja szumów aktywuje się w ułamku milisekundy, żeby zapewnić całkowite wyciszenie lub możliwość delektowania się muzyką, podcastami lub filmami z realistyczną czystością dźwięku i odwzorowaniem szczegółów, bez rozpraszania uwagi.
  • AWARE słuchawki dopuszczają do uszu użytkownika pełnię dźwięków pochodzących z otoczenia. Wszystko ponownie jest słyszalne – tak samo naturalnie, wyraźnie i płynnie – bez konieczności ich zdejmowania.

BOSE QuietComfort 45 – izolacja głosu ułatwiająca rozmowy

Podczas rozmów telefonicznych i wydawania komend głosowych, posiadacze słuchawek mogą korzystać z systemu redukcji szumów. Matryca formująca wiązkę izoluje głos, podczas gdy matryca odrzucająca tłumi i blokuje słyszalne zakłócenia wokół nich (np. szczekanie psa) przed wychwyceniem i przekazaniem do kogokolwiek, z kim prowadzona jest rozmowa.

Oznacza to, że przyjaciele, rodzina, współpracownicy i osobiści asystenci mogą usłyszeć, co się do nich mówi. Otwiera to drogę do bardziej produktywnych spotkań w aplikacji Zoom, angażujących rozmów wideo i dokładniejszych reakcji asystentów głosowych na wszystkie polecenia – od dyktowania tekstu, przez uzyskiwanie wskazówek, po sterowanie inteligentnym domem. 

Powrót ikonicznego designu

BOSE QuietComfort 45 bazują na ikonicznym wyglądzie swojego poprzednika. Słuchawki zachowały wszystkie elementy konstrukcyjne, które zapewniły mu rozpoznawalność i pozycję klasyka, utrzymując jednocześnie komfort i stabilność na najwyższym poziomie.

Z miękkich materiałów usunięte zostały plisy i wgłębienia, szczeliny między elementami zastąpione zostały płynnymi przejściami. Słuchawki są trwałe, lekkie i składają się na płasko, tak żeby można było przechowywać je w dołączonym do zestawu, kompaktowym futerale. Oba warianty kolorystyczne słuchawek – Triple Black i White Smoke, charakteryzuje piękne, matowe wykończenie. Uzupełniają one portfolio słuchawek Bose wyposażonych w redukcję szumów, dołączając do modeli QuietCcomfort Earbuds i Noise Cancelling Headphones 700.

BOSE QuietComfort 45 – intuicyjna obsługa

Obsługa słuchawek BOSE QuietComfort 45 jest bardzo intuicyjna. Na prawej muszli znajdują się cztery przyciski:

  • zwiększania i zmniejszania głośności,
  • zasilania i parowania Bluetooth,
  • a także jeden do najczęściej używanych zadań – odbierania i kończenia połączeń, odtwarzania i wstrzymywania muzyki oraz dostępu do natywnych funkcji VPA.

Na lewej muszli umieszczony jest przycisk służący do przełączania trybów oraz wyciszania mikrofonu podczas rozmów.

BOSE QuietComfort 45

Aplikacja Bose Music oferuje dodatkową pomoc w konfiguracji i użytkowaniu, w tym w zakresie połączeń Multi-point obsługiwanych przez Bluetooth 5.1 dla urządzeń z systemami iOS i Android, a także funkcję Bose SimpleSync umożliwiającą parowanie głośnika słuchawek z głośnikami Bose Soundbar dla maksimum prywatnego doświadczenia podczas oglądania filmów.

24 godziny pracy po naładowaniu akumulatora

Czas pracy słuchawek po jednorazowym naładowaniu akumulatora (przy pomocy USB-C) wynosi 24 godziny. Dzięki temu możesz słuchać muzyki nawet podczas najdłuższych lotów samolotem czy podczas całonocnej nauki.

Pełne naładowanie akumulatora trwa dwie i pół godziny. Po 15 minutach ładowania słuchawki będą pracowały przez 3 godziny.

BOSE QuietComfort 45

Słuchawki BOSE QuietComfort 45 będą dostępne od 30 września w cenie 1 599 zł. Zamówienia w przedsprzedaży rozpoczną się już 1 września na stronie Bose.pl i u wybranych sprzedawców.